REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

sob. 24 lutego 2024

Tragiczna śmierć nauczyciela. Krzysztof miał 29 lat, uczył w szkole w Rzemieniu

Krzysztof Golba był nauczycielem w Zespole Szkół w Rzemieniu. Miał 29 lat. Zginął w wypadku w Kielcach. (Fot. ZS CKR w Rzemieniu)

Dwoje mieszkańców powiatu mieleckiego zginęło w tragicznym wypadku w Kielcach. Jednym z nich był 29-letni Krzysztof Golba, nauczyciel Zespołu Szkół w Rzemieniu i absolwent tej placówki. Wiadomość ta wstrząsnęła nie tylko tą placówką, ale całym regionem.

W niedzielę (13 bm.), ok. godz. 16, na jednym ze skrzyżowań w Kielcach citroen zderzył się z autobusem miejskiej komunikacji. Osobówką jechało dwoje mieszkańców powiatu mieleckiego: 29-letni kierowca i 70-letnia pasażerka. Oboje zginęli. Kobieta na miejscu, mężczyzna kilka godzin później w szpitalu. Jak się okazało zmarły 29-latek to Krzysztof Golba, nauczyciel Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Rzemieniu.

„Wspaniały kolega i przyjaciel”

– Krzysztof był wychowankiem naszej szkoły. Ukończył technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych. To był kierunek, z którym związał swoją przyszłą karierę zawodową. Pracę w naszej szkole rozpoczął w 2019 r. mając kwalifikacje zdobyte na wydziale technologii żywności i żywienia Uniwersytetu Rzeszowskiego. Uczył przedmiotów z pionu żywienia, prowadził zajęcia praktyczne i przeprowadzał egzaminy specjalizacyjne. Dla swoich słuchaczy był niezaprzeczalnym autorytetem – przekazuje ZS CKR w Rzemieniu.

– Organizował także wyjazdy szkoleniowe dla uczniów, podnosząc tym samym jakość kształcenia. Był pasjonatem tej dziedziny i sam nieustannie dokształcał się na studiach podyplomowych, kursach oraz szkoleniach. Był także w trakcie studiów doktoranckich na wydziale technologii żywności i żywienia człowieka Uniwersytetu Rzeszowskiego.

– Niestety, jego młode życie pełne szczęścia, wypełnione aktywnością zawodową, realizowaniem pasji życiowych zostało przerwane niespodziewaną śmiercią. Pozostanie w naszej pamięci jako autorytet zawodowy, wspaniały kolega i przyjaciel, mądry, imponujący odwagą cywilną człowiek, kochający ludzi i świat – czytamy w komunikacie szkoły.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin