REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 18 czerwca 2024

Trefne pożyczki. Oszust z Sędziszowa Młp. wyłudził ponad milion złotych

Komisariat policji w Sędziszowie Małopolakim na Podkarpaciu
Komisariat policji w Sędziszowie Małopolskim odwiedziło wielu mieszkańców, którzy zostali oszukani przez 36-letniego ubezpieczyciela. (Fot. Paweł Galek)

Do 8 lat więzienia grozi 36-letniemu mieszkańcowi Sędziszowa Małopolskiego, który oszukał kilkanaście osób w sumie na ponad milion złotych. Zawierał on umowy pożyczek, które po zainwestowaniu, w krótkim czasie, miały przynieść duże zyski.

Kilka dni temu, do Komisariatu Policji w Sędziszowie Małopolskim, przyszedł mieszkaniec powiatu ropczycko-sędziszowskiego. Oświadczył, że został oszukany. Jak relacjonował,znajomy namówił go do udzielenia mu pożyczki.

Oszust obiecywał szybki zysk

Pieniądze te miały trafić na wykup floty pojazdów i ich dalszą odsprzedaż, co w krótkim czasie miało wygenerować szybki zysk. Jak się okazało, wszystko było kłamstwem, a mężczyzna stracił w ten sposób kilkanaście tysięcy złotych.

Wkrótce do komisariatu zaczęły zgłaszać się kolejne osoby, które zostały oszukane w identyczny sposób. Sprawcą był 36-letni sędziszowianin.

Jak ustalili sędziszowscy policjanci, prowadząc działalność ubezpieczeniową, oferował on swoim klientom, poza ubezpieczeniami, również inwestycje, mające przynieść szybkie zyski. W tym celu wyłudzał pieniądze, które miały być przeznaczone na wykup floty pojazdów, a następnie ich szybką odsprzedaż z dużym zyskiem. Mężczyzna oferował również inwestycje środków pieniężnych na wysoko oprocentowywanych lokatach.

Był wiarygodny, wzbudzał zaufanie

Chcąc wzbudzić zaufanie, początkowo 36-latek wywiązywał się z przyjętych zobowiązań i wypłacał swoim klientom „rzekomo” zarobione pieniądze. Takie działanie uwierzytelniało jego działalność, a jednocześnie powodowało, że nowych klientów przybywało. Jednak po pewnym czasie oszust przestawał się kontaktować z klientami. Straty jakie każdy z nich poniósł wynosiły od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Dowody, które zgromadzili policjanci pozwoliły na przedstawienie 36-latkowi kilkunastu zarzutów oszustw na kwotę ponad miliona złotych. Mężczyzna trafił do tymczasowego aresztu. Sprawa jest rozwojowa.

__________

Śledczy proszą, aby osoby, które mogły zostać oszukane w ten sposób przez „ubezpieczyciela”, składały zawiadomienia w tej sprawie w jednostkach policji najbliższych swojego miejsca zamieszkania. Będą one dołączone do postępowania w tej sprawie.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin