REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 18 lipca 2024

W piątek strajk na stacjach diagnostycznych

W piątek rozpocznie się strajk stacji diagnostycznych w całej Polsce. (Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Pixabay)

Kierowcy w pierwszy dzień wakacji przed wyjazdem na wypoczynek, mogą być zaskoczeni, gdy przyjadą na przegląd techniczny do stacji  diagnostycznych. Właściciele takich  zakładów dzisiaj przystępują do strajku i nie przeprowadzą badań samochodów.

W całym kraju jest 5,5 tys. stacji, ale tylko część z nich będzie protestować. Trudno jednak ustalić, które z nich strajkują, bo to inicjatywa oddolna i każdy właściciel może, ale nie musi tego robić. Nawet Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów w czwartek nie miała informacji, ile w skali kraju, czy na Podkarpacia zakładów diagnostyki odmówi kierowcom przeprowadzenia badań diagnostycznych aut.

Właściciele stacji domagają się od ministra infrastruktury waloryzacji stawek za obowiązkowe badania techniczne, które na tym samym poziomie są… od 19 lat i wynoszą 98 zł brutto. Jednak sami kierowcy nie chcą żadnych podwyżek, bo utrzymanie samochodu i tak sporo kosztuje.  

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin