Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 21 kwietnia 2024

W środę protest rolników. ZOBACZ MAPĘ BLOKAD DRÓG I PROPONOWANE OBJAZDY

Traktory protestujących ruszyły na ulice
Na 20 marca został zaplanowany Ogólnopolski Strajk Generalny. Będzie to najazd gwiaździsty na każde miasto wojewódzkie. (Fot. Archiwum)

Już ponad 500 protestów rolników zostało zaplanowanych na środę, 20 marca. Protesty w całej Polsce planowane są w godz. 7 – 19. Część z nich odbędzie się na Podkarpaciu, co z kolei wiąże się z blokadą dróg.

Mimo, że w ostatnim czasie Komisja Europejska zapowiedziała odstąpienie niektórych założeń „Zielonego Ładu”, rolnicy nie dają za wygraną i zapowiadają na najbliższą środę kolejne protesty.

Domagają się oni wstrzymania importu towarów rolnych z Ukrainy, a tajkże wycofania się z europejskiego Zielonego Ładu oraz odbudowy krajowej hodowli

– Na 20 marca został zaplanowany Ogólnopolski Strajk Generalny. Będzie to najazd gwiaździsty na każde miasto wojewódzkie. Nie poddamy się dopóki nasze postulaty nie zostaną w pełni zrealizowane. Do miast wjadą ciągniki – mówi Adrian Wawrzyniak, rzecznik prasowy rolniczej „Solidarności”, cytowany przez portal topagrar.pl.

Utrudnienia na Podkarpaciu

W środę od godzin porannych, w wielu miejscach na drogach Podkarpacia, odbędą się planowane protesty rolników, które będą powodować utrudnienia w ruchu. U spodziewanych utrudnieniach w ruchu informuje podkarpacka policja, która zaleca objazdy.

POWIAT RZESZOWSKI

Planowany protest ma się rozpocząć o godz. 8 i potrwa do godz. 18. Zablokowana zostanie droga ekspresowa S19, na węźle Sokołów Małopolski, w obu kierunkach tj. w kierunku Rzeszowa i w kierunku Lublina oraz droga wojewódzka 875 w rejonie tego węzła.  

W związku z utrudnieniami zalecane są objazdy, które pozwolą ominąć zablokowane odcinki dróg

– w kierunku Rzeszowa od strony Lublina z drogi S19 przez węzeł Sokołów Małopolski Północ na drogę wojewódzką nr 878

– w kierunku Lublina z drogi S19 poprzez węzeł Jasionka do drogi wojewódzkiej nr 878

– dla jadących drogą wojewódzką 875 od Kolbuszowej w kierunku Leżajska, na drogę wojewódzką nr 878

– od Leżajska w kierunku Sokołowa Małopolskiego zalecane objazdy drogami powiatowymi:

– w kierunku na północ drogą nr 1211R w Wólce Niedźwieckiej (naprzeciwko cmentarza) – ograniczenie tonażu 8 ton na oś,

– w kierunku na południe drogą nr 1367R w Kątach Trzebuskich.

POWIAT KOLBUSZOWSKI

W godzinach od 7.00 do 19.00 w Kolbuszowej wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym na odcinkach:
– drogi krajowej nr 9 od ronda Lubomirskich w kierunku ronda kpt. Józefa Batorego
– drogi wojewódzkiej nr 875 od ronda kpt. Józefa Batorego przez most im. Ofiar Katastrofy Smoleńskiej do ronda im. Stanisława Mazana.

Powyższą trasą odbędzie się przejazd pojazdów rolniczych w ramach zaplanowanego protestu. Z informacji przekazanych przez organizatorów wynika, że w proteście może uczestniczyć kilkadziesiąt pojazdów wolnobieżnych, które będą poruszać się powyższym odcinkiem w obydwu kierunkach. Ponadto protest obejmie rejon przejścia dla pieszych na ulicy Rzeszowskiej na drodze krajowej nr 9, w rejonie skrzyżowania z ulicą Handlową.

Zaleca się korzystanie z dróg alternatywnych:
Dla pojazdów ciężarowych:

– (DK 9) Kolbuszowa ul. Wiktora, ul. ks.L. Ruczki, ul. Tyszkiewiczów, w kierunku DW 875 Dzikowiec – Cmolas;
– (DK 9) Cmolas – Mechowiec – Dzikowiec – Raniżów – Sokołów Małopolski – Leżajsk
– (DW 875) Kosowy – Hucina – Niwiska – Leszcze – Kamionka, w kierunku autostrady A4;
– (DK 9) Kolbuszowa Górna – DW987 – Kolbuszowa ul. Piłsudskiego – ul. Obrońców Pokoju – Niwiska – Kosowy – DW875

Dla samochodów osobowych:
– (DK 9) Zarębki – Werynia – Kłapówka – Widełka;
– (DW 875) Świerczów – Kolbuszowa ul. Brata Alberta, Kolbuszowa ul. Obrońców Pokoju, ul. Piłsudskiego, Kolbuszowa Górna, kierunek rondo na drodze DW 987;

POWIAT MIELECKI

W godzinach od 8.00 do 15.00 na terenie gminy Mielec i w Mielcu wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym na odcinkach:
– drogi wojewódzkiej nr 984 i nr 983 od miejscowości Rzędzianowice do drogi – ronda przy sklepie Delikatesy Centrum w Woli Mieleckiej, następnie w rejonie ronda przy stacji RegBenz w Mielcu. (Kolejno ma odbywać się powrót tą samą trasą do ronda w miejscowości Rzędzianowice)
– drogi wojewódzkiej nr 984 od ronda w Rzędzianowicach do SEE w Mielcu drogą wzdłuż mieleckiego lotniska tj. ul. Cop-u, ul. Sołtyka, ul. Wojska Polskiego do drogi wojewódzkiej nr 985 w kierunku Dębicy, aż do ronda na osiedlu Rzochów obok stacji paliw TOPGAZ.

Powyższą trasą odbędzie się przejazd pojazdów rolniczych w ramach zaplanowanego protestu. Z informacji przekazanych przez organizatorów wynika, że w proteście może uczestniczyć kilkadziesiąt pojazdów wolnobieżnych, które będą poruszać się powyższym odcinkiem w obydwu kierunkach.

POWIAT PRZEWORSKI

Do protestu rolników, na terenie powiatu przeworskiego, ma dojść w godz. 7-19 na rondach przy wjeździe i zjedzie z autostrady A4, na węźle Gorliczyna – od drogi krajowej nr 94 do drogi wojewódzkiej nr 835.

POWIAT NIŻAŃSKI

Zablokowany zostanie węzeł na drodze wojewódzkiej nr 861 w miejscowości Jeżowe (przecięcie dróg S-19 i W-861). Pojazdy poruszające się na odcinkach ulic dojazdowych do ronda kierowane będą na alternatywne drogi dojazdowe.

POWIAT KROŚNIEŃSKI

Planowana manifestacja ma się rozpocząć około godz.10, na odcinku drogi wojewódzkiej nr 990 w Ustrobnej. Utrudnienia mają potrwać do godz. 17. Ponadto, w dalszym ciągu rolnicy protestują w rejonie przejścia granicznego w Barwinku.

POWIAT ROPCZYCKO-SĘDZISZOWSKI

Planowany protest ma się rozpocząć o godz. 8 i potrwa do godz. 22. Protestujący zbiorą się o godzinie 8 na ul. Węglowskiego, następnie drogą DK 94 udadzą się w kierunku Ropczyc. Tam, przejadą ul. Mickiewicza, Konopnickiej, Wyspiańskiego, Witosa i będą kierować się do ronda 650-lecia. Tam, dojdzie do blokady skrzyżowania.

W związku z utrudnieniami zalecane są objazdy, które pozwolą ominąć zablokowany odcinek drogi:

samochody osobowe: kierunek Rzeszów – Ropczyce ul. Witosa, Leśna, Gnojnica, Ropczyce ul. Rzeszowska. Kierunek Dębica – Ropczyce, ul. Rzeszowska, Wójcika, Kolonia, Sucharskiego, Wyszyńskiego

samochody ciężarowe: kierunek Rzeszów – Ropczyce, ul. 3-go Maja , droga woj. nr. 986. Kierunek Dębica: Sędziszów Młp. ul. Węglowskiego, Fabryczna, Kroczki, Borkowska, Jagiellończyka- kier. autostrada A4

autobusy liniowe: kierunek Rzeszów: Ropczyce, ul. Witosa, Leśna, Gnojnica, Ropczyce,ul. Rzeszowska. Kierunek Dębica: Ropczyce ul. Rzeszowska, Gnojnica, Ropczyce, ul. Leśna, Witosa.

MAPA PROTESTÓW W CAŁEJ POLSCE

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin