Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 16 kwietnia 2024

We wtorek kolejny protest rolników. Sprawdź, gdzie będą zablokowane drogi

Hasła na traktorach
Kierowcy we wtorek znowu muszą się liczyć z utrudnieniami na drogach.(Fot. Archiwum)

Na wtorek, 20 lutego planowany jest kolejny protest rolników. Kierowcy, podobnie jak to miało miejsce w poprzednich przypadkach, znowu muszą się liczyć z utrudnieniami na drogach.

– Po ogólnopolskich strajkach i protestach w każdym zakątku Polski, przyszedł czas na powtórkę. 20 II 2024 rolnicy z całej Polski znowu wyjdą na ulice polskich miast i wsi. Celem zgromadzenia jest wyrażenie sprzeciwu wobec polityki Unii Europejskiej, Zielonego ładu oraz napływowi towarów z Ukrainy – czytamy na portalu Instytutu Gospodarki Rolnej.

Na Podkarpaciu protesty spodziewane są m.in. Miejscu Piastowych, odcinek drogi Targowiska – Dukla, Jaśle, Kolbuszowej, Kuryłówce oraz na przejściu granicznym w Medyce. Pierwsze protesty mają się zacząć już około godz. 9.

Aktualizowaną na bieżąco mapę z zaznaczonymi miejscami protestów można znaleźć tutaj

Podkarpacka policja informuje o następujących miejscach, gdzie mogą wystąpić utrudnienia:

POWIAT ROPCZYCKO-SĘDZISZOWSKI

Protest rozpocznie się w miejscowości Sędziszów Małopolski. Deklarowana przez protestujących trasa przejazdu będzie obejmowała trasę Sędziszów Małopolski- Ropczyce-Sędziszów Małopolski (droga DK94). Protestujący z ul. Węglowskiego w Sędziszowie Małopolskim, pojadą na rondo 650-lecia w Ropczycach, następnie zawrócą do Sędziszowa Małopolskiego, dojadą do ronda na ul. Księżomost, skąd wrócą na ul. Węglowskiego.

POWIAT KOLBUSZOWSKI

Utrudnienia w ruchu drogowym na odcinkach: drogi krajowej nr 9, od ronda Lubomirskich w kierunku ronda kpt. Józefa Batorego, a następnie drogi wojewódzkiej 875 od ronda kpt. Józefa Batorego przez most im. Ofiar Katastrofy Smoleńskiej do ronda im. Stanisława Mazana.

POWIAT JASIELSKI

20 lutego (wtorek) od godz. 11 do północy dnia 23 lutego (piątek) planowany jest protest rolników. Uczestnicy mają całkowicie zablokować rondo na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 28 oraz łącznika KG2 drogi wojewódzkiej nr 992.

POWIAT KROŚNIEŃSKI

Planowany protest ma się rozpocząć jutro około godz. 9. Rolnicy wyruszą swoimi pojazdami z Targowisk i będą się przemieszczać drogą krajową nr 19, w kierunku Dukli.

POWIAT SANOCKI

Utrudnienia w ruchu wystąpią na ul. Krakowskiej w Sanoku, od Ronda im. Św. Andrzeja Boboli do Ronda im. Zdzisława Beksińskiego.

POWIAT PRZEMYSKI

W przypadku pojawianie się utrudnień, policjanci na bieżąco będą podejmować działania, w celu zapewnienie porządku, jak też drożności dróg krajowych nr 77 i 28 oraz na terenie miasta.

POWIAT MIELECKI

W związku z protestem rolników i blokadą terminala przeładunkowego LHS w Durdach, na drogach powiatu mieleckiego (w gminie Padew Narodowa) mogą wystąpić utrudnienia w ruchu. W związku z możliwymi utrudnieniami na drogach, policjanci przypominają, że na drodze od strony terminala LHS Durdy (powiat Tarnobrzeski) w kierunku powiatu mieleckiego obowiązują ograniczenia tonażowe.

POWIAT LEŻAJSKI

Mieszkańcy powiatu leżajskiego powinni spodziewać się możliwych utrudnień na drodze krajowej nr 77, drodze wojewódzkiej nr 877 oraz na ulicach Leżajska.

POWIAT TARNOBRZESKI

O godz. 11, droga wojewódzka nr 872 relacji Majdan Królewski – Baranów Sandomierski w miejscowości Durdy będzie całkowicie zablokowana.

POWIAT DĘBICKI

W godz. 10-16 utrudnień w ruchu można się spodziewać w miejscowościach – Machowa, Pilzno, Parkosz oraz na rondach przy wjazdach na autostradę – Dębica Wschód i Dębica Zachód.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin