Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 16 kwietnia 2024

W środę generalny protest rolników. Będą zablokowane drogi. ZOBACZ MAPĘ PROTESTÓW

Na 20 marca został zaplanowany Ogólnopolski Strajk Generalny. Będzie to najazd gwiaździsty na każde miasto wojewódzkie. (Fot. Archiwum)

Już niemal 400 protestów rolników zostało zaplanowanych na najbliższą środę, 20 marca. Część z nich odbędzie się na Podkarpaciu, co z kolei wiąże się z blokadą dróg.

Mimo, że w ostatnim czasie Komisja Europejska zapowiedziała odstąpienie niektórych założeń „Zielonego Ładu”, rolnicy nie dają za wygraną i zapowiadają na najbliższą środę kolejne protesty.

Domagają się oni wstrzymania importu towarów rolnych z Ukrainy, a tajkże wycofania się z europejskiego Zielonego Ładu oraz odbudowy krajowej hodowli

Protesty planowane są na najbliższą środę w godz. w godz. 7 – 19.

– Na 20 marca został zaplanowany Ogólnopolski Strajk Generalny. Będzie to najazd gwiaździsty na każde miasto wojewódzkie. Nie poddamy się dopóki nasze postulaty nie zostaną w pełni zrealizowane. Do miast wjadą ciągniki – mówi Adrian Wawrzyniak, rzecznik prasowy rolniczej „Solidarności”, cytowany przez portal topagrar.pl.

Na Podkarpaciu blokad dróg należy spodziewać się w wielu miejscach m.in. w Kolbuszowej (DW 875) i Leżajsku (DW875), Sędziszowie Młp. (DK94), Ustobnej (DW 990), na przejściu graniczny w Medyce i Barwinku, a także także na węźle S19 w Sokołowie Małopolskim. Utrudnienia, wg zapowiedzi, mogą wystąpić także w samym Rzeszowie.

MAPA PROTESTÓW

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin