REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 4 października 2023

Zaatakował nożem księdza chodzącego po kolędzie. Nie pójdzie do więzienia?

Mężczyzna, który napadł na księdza w Jaśle, do tej pory jest w areszcie. Prawdopodobnie uniknie więzienia. (Fot. archiwum)

Na księdza zaczaił się pod osłoną nocy, kiedy duchowny odwiedzał domy wiernych po świętach Bożego Narodzenia. Wyciągnął nóż i zaczął mu grozić. Liczył pewnie na to, że w białych kopertach znajdzie pieniądze od parafian. Mocno się jednak przeliczył…

Wszystko wydarzyło się wieczorem, 29 grudnia 2022 r., na ul. PCK w Jaśle. Wtedy ksiądz z parafii pw. św. Stanisława Błogosławionego Męczennika chodził po kolędzie i odwiedzał domy swoich parafian. Nie spodziewał się, że tego wieczoru zostanie zaatakowany…

Atak na księdza w Jaśle. Sprawcę udało się zatrzymać

Mężczyzna w kapturze podszedł do kapłana i zaczął grozić mu nożem. Wyrwał saszetkę, w której ksiądz trzymał kropidło, modlitewnik i dokumenty. Następnie uciekł w jedną z ciemnych uliczek. Sprawą ataku zajęła się policja.

– Jego tożsamość udało się ustalić w oparciu o zeznania świadków, którzy opisywali jego wygląd oraz nagrania z monitoringu, sprawdzonego przez funkcjonariuszy – informuje prok. Grażyna Krzyżanowska, Prokuratur Rejonowa w Jaśle.

Mężczyznę udało się złapać już w styczniu. Michał W.  przyznał się do wszystkiego, jednak nie wytłumaczył, co nim kierowało. Do tej pory jest w areszcie.

Biegli: napastnik był niepoczytalny

Prokuratura Rejonowa w Jaśle zakończyła postępowanie w tej sprawie. Mężczyzna prawdopodobnie uniknie więzienia, bo biegli orzekli, że w momencie ataku był niepoczytalny.

PRZECZYTAJ TEŻ: Dostał 9 lat za zabójstwo ojca. Sąd w Rzeszowie obniżył karę

– Został skierowany wniosek w trybie artykułu 324 Kodeksu postępowania karnego czyli o umorzenie postępowania z powodu niepoczytalności sprawcy i zastosowanie środka zabezpieczającego w postaci zamkniętego leczenia i terapii – informuje prok. Grażyna Krzyżanowska, Prokuratur Rejonowy w Jaśle.

Sąd Okręgowy wyznaczył posiedzenie w tej sprawie na 27 kwietnia. Rozpozna na nim wniosek prokuratury.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Dzisiejsze wydanie gazety
Super Nowości do nabycia
w kioskach na Podkarpaciu

Pierwsza strona papierowego wydania Super Nowości z 2 października 2023

Reklama

@2008 – 2023 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin