Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 22 maja 2024

Zaatakował nożem księdza chodzącego po kolędzie. Nie pójdzie do więzienia?

Mężczyzna, który napadł na księdza w Jaśle, do tej pory jest w areszcie. Prawdopodobnie uniknie więzienia. (Fot. archiwum)

Na księdza zaczaił się pod osłoną nocy, kiedy duchowny odwiedzał domy wiernych po świętach Bożego Narodzenia. Wyciągnął nóż i zaczął mu grozić. Liczył pewnie na to, że w białych kopertach znajdzie pieniądze od parafian. Mocno się jednak przeliczył…

Wszystko wydarzyło się wieczorem, 29 grudnia 2022 r., na ul. PCK w Jaśle. Wtedy ksiądz z parafii pw. św. Stanisława Błogosławionego Męczennika chodził po kolędzie i odwiedzał domy swoich parafian. Nie spodziewał się, że tego wieczoru zostanie zaatakowany…

Atak na księdza w Jaśle. Sprawcę udało się zatrzymać

Mężczyzna w kapturze podszedł do kapłana i zaczął grozić mu nożem. Wyrwał saszetkę, w której ksiądz trzymał kropidło, modlitewnik i dokumenty. Następnie uciekł w jedną z ciemnych uliczek. Sprawą ataku zajęła się policja.

– Jego tożsamość udało się ustalić w oparciu o zeznania świadków, którzy opisywali jego wygląd oraz nagrania z monitoringu, sprawdzonego przez funkcjonariuszy – informuje prok. Grażyna Krzyżanowska, Prokuratur Rejonowa w Jaśle.

Mężczyznę udało się złapać już w styczniu. Michał W.  przyznał się do wszystkiego, jednak nie wytłumaczył, co nim kierowało. Do tej pory jest w areszcie.

Biegli: napastnik był niepoczytalny

Prokuratura Rejonowa w Jaśle zakończyła postępowanie w tej sprawie. Mężczyzna prawdopodobnie uniknie więzienia, bo biegli orzekli, że w momencie ataku był niepoczytalny.

PRZECZYTAJ TEŻ: Dostał 9 lat za zabójstwo ojca. Sąd w Rzeszowie obniżył karę

– Został skierowany wniosek w trybie artykułu 324 Kodeksu postępowania karnego czyli o umorzenie postępowania z powodu niepoczytalności sprawcy i zastosowanie środka zabezpieczającego w postaci zamkniętego leczenia i terapii – informuje prok. Grażyna Krzyżanowska, Prokuratur Rejonowy w Jaśle.

Sąd Okręgowy wyznaczył posiedzenie w tej sprawie na 27 kwietnia. Rozpozna na nim wniosek prokuratury.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin