Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 3 marca 2024

Zapełnia się mapa śmierci. Na wakacjach już 3 śmiertelne wypadki na Podkarpaciu

Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym w okresie wakacji 2023 opracowywana jest w Biurze Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. (Fot. Screen z 4 lipca 2023 r.)

Liczby, tabele, czy porównania nie zawsze przemawiają do wyobraźni kierowców i pieszych. Dlatego też przez cały okres wakacji policja prezentuje bieżącą liczbę i lokalizację wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, do których doszło na terenie całej Polski. Do 4 lipca zaznaczono na niej 55 punktów. Na Podkarpaciu 3.

Jeszcze kilka dni temu, przygotowana przez policję mapa była zupełnie czysta. Z każdym dniem przybywa na niej czarnych punktów.

Za każdym z nich kryje się ludzka tragedia, przerwane przedwcześnie ludzkie życie i rozpacz bliskich, których los już nigdy nie będzie taki sam. Policjanci nie kryją, że z ich doświadczenia wynika, iż z każdym dniem mapa śmiertelnych wypadków będzie coraz mniej przejrzysta. A każdego dnia przybywać na niej będą nowe czarne punkty. 

Czy dzięki mapie wypadków wakacje będą bezpieczniejsze?

Mapę wypadków drogowych przygotowanych przez policję można znaleźć na jej stronie internetowej www.policja.plBieżąca aktualizacja, w tym zwłaszcza wizualizacja, ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii do jakich dochodzi na polskich drogach. 

Czy obraz mapy skłoni do refleksji użytkowników dróg, czy tegoroczne wakacje będą bezpieczne? Autorzy mapy liczą, że rzut oka na mapę śmierci uzmysłowi użytkownikom dróg, jak odpowiedzialnie trzeba z nich korzystać. 

Na Podkarpaciu, na policyjnej mapie wypadków oznaczono już pięć punktów. 

– Należy mieć na uwadze, że za każdym punktem zaznaczonym na tej mapie, kryje się ludzka tragedia. Każde, nawet z pozoru błahe zignorowanie przepisów, brawura, zlekceważenie senności czy zmęczenia mogą być przyczyną tragedii na drodze – informuje policja.

Jak wyglądają statystyki na 4 lipca 2023 r.? Od dnia uruchomienia mapy, doszło na terenie całej Polski do 55 wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Od początku wakacji do 43. W ciągu ostatniej doby do 5. 

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin