Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 21 kwietnia 2024

Alfred z colą. W butelkowanej wodzie z Chmielnika wykryto bakterie

Chmielnik-Zdrój. Tu powstaje woda Alfred. (Fot. Google Street View)

Powiatowy inspektor sanitarny w Rzeszowie, wstrzymał sprzedaż i produkcję niegazowanej wody źródlanej Alfred, popularnego lokalnego producenta z Chmielnika-Zdroju. W butelkach o pojemności 330 ml odkryto bowiem bakterie z grupy coli. 

Wodę z Chmielnika pobrano do badań w środę w ubiegłym tygodniu. Jak wyjaśnił Wiesław Kwater, zastępca powiatowego inspektora sanitarnego w Rzeszowie, sanepid chciał sprawdzić jej jakość, bo zakład w Chmielniku wznowił produkcję po przerwie spowodowanej znalezieniem już wcześniej zanieczyszczeń w wodzie. Badania przeprowadzone w Laboratorium Higieny Komunalnej WSSE pokazały obecność bakterii z grupy coli, ale tylko w butelkach 330 ml.

Chodzi o wodę niegazowaną Alfred, z numerem partii 7.11.23 i minimalną datą trwałości 7 listopada 2023 r. Produkcja i sprzedaż wody Alfred wstrzymano do czasu poprawy jej jakości.

– Jesteśmy w trakcie sprawdzania, jak dużo tej wody zostało wprowadzonej do obiegu. Tym, którzy ją kupili, producent powinien zwrócić pieniądze – mówi Wiesław Kwater.

Źródło wody Alfred nie zostało skażone

Inspektor podkreśla, że woda z 19-litrowych butli, które są m.in. w żłobkach i przedszkolach, także została przebada i jest bezpieczna. A to oznacza, że źródło wody Alfred nie jest skażone . Problem może być zatem czystości butelek albo linii produkcyjnej. Producent sam musi znaleźć źródło skażenia i go usunąć. Co oczywiście robi prowadząc dezynfekcję.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin