Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 5 marca 2024

Cytomammobus Fundacji SOS Życie w Tarnobrzegu. Zapisz się na bezpłatne badania

Cytomammobus Fundacji SOS Życie będzie dostępny dla kobiet w Tarnobrzegu w dniach od 22 do 30 stycznia br.

Badania, które mogą uratować życie kobiety, jeszcze w styczniu br. będzie można wykonać w Tarnobrzegu. Bezpłatnie, bez kolejki i bez skierowania.

Cytomammobus Fundacji SOS Życie będzie dostępny dla kobiet w Tarnobrzegu w dniach od 22 do 30 stycznia br. Wystarczy zadzwonić pod numer 17 582 40 60 i umówić się wcześniej, na konkretną godzinę, aby nie czekać w kolejce.

Badania będą wykonywane przez doświadczony personel w godz. 8 – 16. Cytologię będzie pobierała wykwalifikowana położna. Do skorzystania z badań zaproszone są szczególnie młode kobiety po 25 roku życia.

Przypominamy, że od 1 listopada 2023 r. weszły w życie zmiany w realizacji Programów Profilaktyki Raka Piersi i Raka Szyjki Macicy. W związku ze zmianami bezpłatna cytologia przysługuje kobietom w wieku 25 – 64 lat – co trzy lata. Bezpłatna mammografia co dwa lata – kobietom w wieku od 45 do 74 lat.

– Warto korzystać z tych badań, ponieważ choroba nowotworowa nie daje żadnych objawów, a te proste badania mogą oszczędzić życie – zachęcają organizatorzy akcji, do której zaprasza także Prezydent Miasta Tarnobrzega, a finansuje je Narodowy Fundusz Zdrowia.

This poll is no longer accepting votes

W jaki sposób dostajesz się do pracy?

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin