REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 18 czerwca 2024

Nie (i)graj z lekami. Spotkanie w Stalowej Woli

Farmaceutka, członkini Polskiego Towarzystwa Opieki Farmaceutycznej, podczas indywidualnych konsultacji, udzieli zainteresowanym porady czy wielolekowość nie utrudnia procesu leczenia. Powie, jak w właściwie przyjmować zlecone przez lekarza leki i jak je przechowywać. Zainteresowani będą mogli uzyskać także informacje na temat zamienników leków oraz skuteczności działania suplementów diety.

Spotkanie jest darmowe i nie wymaga wcześniejsze rejestracji ani umawiania się. Narodowy Fundusz Zdrowia, zaprasza, 12 lutego (poniedziałek), w godzinach od 10 do 12, do Punktu Obsługi NFZ w Stalowej Woli, przy ul. 1 Sierpnia 12.

Wielolekowość to wielki problem

Wydarzenie wiąże się ze Światowy Dzień Chorego, w którym szczególnie zwraca się uwagę na osoby zmagające się z różnego rodzaju chorobami. W wielu przypadkach choroba wiąże się z przyjmowaniem leku, często więcej niż jednego. Ponadto, co trzeci Polak po 65 roku życia przyjmuje wiele leków oraz suplementów diety jednocześnie. Mając na uwadze wskaźnik pacjentów na 1 tysiąc mieszkańców, jesteśmy jednym z województw, gdzie problem ten jest najmniejszy. Podobnie jest w województwie małopolskim, świętokrzyskim i podlaskim. Najgorsza sytuacja występuje w województwach pomorskim, kujawsko-pomorskim, łódzkim i śląskim. Jednakże, na Podkarpaciu liczba osób 65+ z przewleką polipragmazją, to około 20 tysięcy.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin