REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

sob. 24 lutego 2024

46 pijanych kierowców na Podkarpaciu. To wynik kolejnej akcji „Trzeźwość”

Na podkarpackich drogach w trakcie weekendu . (Fot. archiwum)

W miniony weekend podkarpaccy policjanci skontrolowali ponad 19 tysięcy kierowców. 46 z nich wsiadło za kółko po alkoholu.

W sobotę i niedzielę na podkarpackich drogach policjanci przeprowadzili kolejną cykliczną akcję „Trzeźwość”. Specjalne punkty kontrolne pojawiły się we wszystkich podkarpackich powiatach.

Podczas akcji przebadali 19 277 osób. 46 z nich zanim wsiadło za kółko piło alkohol.

– U 16 kierowców badanie wskazało ponad 0,5 promila, odpowiedzą oni za przestępstwo. Pozostałych 30 odpowie za wykroczenie – informuje rzecznik podkarpackiej policji.

I dodaje, że każdy kierowca, który decyduje się na jazdę po alkoholu jest potencjalnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego, co może mieć tragiczne konsekwencje.

– Równie niebezpiecznym zjawiskiem jest nieświadoma nietrzeźwość kierującego. Najczęściej ma ona miejsce, kiedy ktoś pił alkohol poprzedniego dnia i wydaje mu się, że w organizmie nie zostało po nim śladu. Dlatego, zanim wsiądziemy za kierownicę warto sprawdzić, czy na pewno możemy prowadzić – przestrzega policja.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin