REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 4 października 2023

46 pijanych kierowców na Podkarpaciu. To wynik kolejnej akcji „Trzeźwość”

Na podkarpackich drogach w trakcie weekendu . (Fot. archiwum)

W miniony weekend podkarpaccy policjanci skontrolowali ponad 19 tysięcy kierowców. 46 z nich wsiadło za kółko po alkoholu.

W sobotę i niedzielę na podkarpackich drogach policjanci przeprowadzili kolejną cykliczną akcję „Trzeźwość”. Specjalne punkty kontrolne pojawiły się we wszystkich podkarpackich powiatach.

Podczas akcji przebadali 19 277 osób. 46 z nich zanim wsiadło za kółko piło alkohol.

– U 16 kierowców badanie wskazało ponad 0,5 promila, odpowiedzą oni za przestępstwo. Pozostałych 30 odpowie za wykroczenie – informuje rzecznik podkarpackiej policji.

I dodaje, że każdy kierowca, który decyduje się na jazdę po alkoholu jest potencjalnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego, co może mieć tragiczne konsekwencje.

– Równie niebezpiecznym zjawiskiem jest nieświadoma nietrzeźwość kierującego. Najczęściej ma ona miejsce, kiedy ktoś pił alkohol poprzedniego dnia i wydaje mu się, że w organizmie nie zostało po nim śladu. Dlatego, zanim wsiądziemy za kierownicę warto sprawdzić, czy na pewno możemy prowadzić – przestrzega policja.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Dzisiejsze wydanie gazety
Super Nowości do nabycia
w kioskach na Podkarpaciu

Pierwsza strona papierowego wydania Super Nowości z 2 października 2023

Reklama

@2008 – 2023 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin