Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 19 kwietnia 2024

57 pijanych kierowców na podkarpackich drogach

Podczas weekendowej akcji „Trzeźwość” policjanci sprawdzili na Podkarpaciu prawie 18 tysięcy kierowców. (Fot. archiwum)

Kolejny weekend pod znakiem policyjnej akcji „Trzeźwość”. W sobotę i niedzielę podkarpaccy policjanci skontrolowali prawie 18 tys. osób. 57 z nich prowadziło po alkoholu.

– Przez dwa dni, w sobotę i w niedzielę, podkarpaccy policjanci prowadzili działania „Trzeźwość”. Miały one na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących – informuje rzecznik podkarpackiej policji.

W wyznaczonych miejscach na terenie całego województwa podkarpackiego policjanci z drogówki przetestowali prawie 18 tysięcy kierowców. Po alkoholu za kółko wsiadło 57 osób. 30 z nich miało powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie, odpowiedzą więc za przestępstwo. 27, z ilością pomiędzy 02 a 0,5 promila, odpowie za wykroczenie.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin