REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 17 lipca 2024

Dealer narkotyków zatrzymany na granicy. Przewoził haszysz

Straż graniczna zatrzymuje mężczyznę na przejściu z Ukrainą
W bagażu podejrzanego o handel narkotykami mężczyzny, strażnicy graniczni znaleźli haszysz. (Fot. BiOSG)

Mężczyzna poszukiwany w Austrii za przestępstwa narkotykowe wpadł podczas kontroli na przejściu granicznym w Korczowej. Poszukiwany Europejskim Nakaz Aresztowania cudzoziemiec, w bagażu przewoził haszysz.

Na przejściu granicznym w Korczowej do odprawy na wjazd do Polski zgłosił się 48-letni mieszkaniec Ukrainy. Podczas kontroli strażnicy graniczni ustalili, że obcokrajowcem interesują się austriackie służby.

– Tamtejsze władze wydały za nim Europejski Nakaz Aresztowania za przestępstwa związane z narkotykami. Zgodnie z austriackim prawem grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności. Datego prowadzone będzie postępowanie w celu przekazania go do tego kraju – informuje por. Piotr Zakielarz, rzecznik prasowy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Ale to nie koniec problemów Ukraińca. Jak się okazało w trakcie przeszukania, w jego bagażu strażnicy graniczni znaleźli 3 gramy haszyszu. W tej sprawie prowadzone są dalsze czynności.

Decyzją sądu cudzoziemiec został tymczasowo aresztowany.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin