REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 23 lutego 2024

Dni Praw Człowieka w WSIiZ. We wtorek debata „Każda płeć jest równa”

Plakat debaty Każda płeć jest równa
Program spotkania w rzeszowskiej WSIiZ.

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zaprasza na debatę „Każda płeć jest równa/ every gender is equal”. To jedno z wydarzeń w ramach obchodów Dnia Praw Człowieka. Gościem będzie dr. Zdzisław Rapacki.

Debata rozpocznie się we wtorek (12 grudnia) o godz. 9.30.

– Chcemy rozmawiać o prawach człowieka, a w szczególności o równości płci, ponieważ te kwestie mają ogromne znaczenie, nie tylko dla jednostek. W uczelni wielokulturowej, jaką jest WSIiZ, codziennie zdajemy sobie sprawę z istnienia odmienności kulturowych. Nie traktujemy ich jako problemu, to raczej dowód na złożoność ludzkich pomysłów na społeczeństwo i kulturę. Ważnym jest, by rozwijać swoją wiedzę, rozumieć ideę praw człowieka, zastanawiać się nad ich znaczeniem. I, nade wszystko, przyjąć uniwersalne prawa człowieka jako kierunkowskaz swojego postępowania – mówi Małgorzata Wejsis-Gołębiak, wykładowczyni w Katedrze Nauk o Polityce i Administracji z wieloletnim doświadczeniem w służbie dyplomatycznej.

Debatę rozpocznie dr Zdzisław Rapacki, polski ekonomista i dyplomata, Stały Przedstawiciel RP przy biurze ONZ w Genewie w latach 2004-2010. Opowie on o swoim wieloletnim doświadczeniu i roli organizacji międzynarodowych w kształtowaniu standardów i monitorowaniu przestrzegania praw człowieka.

W debacie wezmą także udział dr Sylwia Mazur, badaczka w Research Centre for the Future of the Law Universidade Católica Portugueasa i ekspertka Team Europe Direct oraz Mieczysław Moneta, opiekun koła naukowego Międzykulturowy Klub Badawczy „The Globe”.

Spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa plakatów pod wspólnym tytułem „Wszyscy mają równe prawa bez względu na płeć/Every Gender is Equal”.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin