REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 19 czerwca 2024

Dream Team WSIiZ w Rzeszowie zwyciężył w kategorii Open w Hackathonie AviaTech Challenge w Mielcu

Dream Team, międzynarodowy zespół studentów WSIiZ w Rzeszowie (Fot. WSIiZ)

Projekt studentów WSIiZ dotyczył tworzenia na lotniskach bezpiecznych przestrzeni dla osób z neuroróżnorodnością. W największym lotniczym hackathonie w Europie wzięło udział niemal 400 uczestników pracujących w ponad 90 zespołach.

– Najbardziej interesującym aspektem naszej pracy był networking. Spędziliśmy 24 godziny rozmawiając i współpracując w ramach naszego zespołu, ale także z innymi zespołami i profesjonalistami. Fantastycznie było spojrzeć na jeden temat z tak wielu różnych perspektyw, a także móc poznać codzienną pracę różnych osób. Według mnie najważniejszą częścią naszego zadania był wybór odpowiedniego pomysłu. Nawet jeśli pracujesz naprawdę ciężko, nieodpowiedni pomysł może wszystko zepsuć i sprawić, że wszystkie wysiłki okażą się bezcelowe. W hackathonie chodzi też o dobrą zabawę, niezależnie od tego, czy się go wygra, czy nie – mówi Aziza Zharylkassinova, studentka III roku International Business Management, członkini Dream Team.

Fot. WSIiZ

Bardzo cieszy mnie fakt, że jedna z drużyn WSIiZ zajęła się tematyką równości społecznej i przedstawiła pełną koncepcję stworzenia w terminalu lotniska specjalnej strefy dla pasażerów z neuroróżnorodnością, dla których poruszanie po lotnisku jest olbrzymim wyzwaniem. Dumą rozpiera to, że wspomniana drużyna złożona jest z międzynarodowych studentów z różnych kierunków oferowanych przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie – podsumowuje Michał Nędza, juror konkursu i wykładowca WSIiZ na kierunku Aviation Managment.

Fot. WSIiZ

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin