REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 20 czerwca 2024

Drogie selfie w Bieszczadach. Uważaj, za to może grozi 500 zł kary!

Zdjęcie ze słupkiem granicznym w Bieszczadach
Za takie zdjęcie ze szlabanem granicznym można dostać mandat. (Fot. Straż Graniczna)

Zdjęcie ze słupem granicznym? Wypad z rodziną na granice z Ukrainą? Z takimi pomysłami lepiej uważać, bo mogą skończyć się mandatem. Od 300 do 500 zł.

Na podkarpackim odcinku granicy polsko-ukraińskiej obowiązuje zakaz wejścia na pas drogi granicznej. Są jednak osoby, które ten obowiązek łamią.

W Czarnej Górnej przyłapano młodą turystkę z Polski, która robiła sobie zdjęcie ze słupem granicznym. Strażnicy graniczni z placówki w Wojtkowej nakryli w pasie granicznym trzyosobową rodzinę, a funkcjonariusze z Korczowej obywatela Kanady. Za złamanie zakazu czeka ich kara.

– W przypadku osób dorosłych wszystkie zdarzenia zakończyły się mandatami – informuje Emilia Sidor z zespołu prasowego Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. 

Jak tłumaczyły się przyłapane na łamaniu zakazu osoby? 

– Niektóre informowały mundurowych, że były po prostu ciekawe tego, jak wygląda granica – przekazuje Emilia Sidor.

 Przypomnijmy. Zakaz został wprowadzony rozporządzeniem wojewody podkarpackiego z powodu toczącej się wojny w Ukrainie. Wyjątkiem są oznakowane szlaki w Bieszczadach.

Na drogach dojazdowych oraz bezpośrednio w rejonie granicy ustawione są wyraźne tablice ostrzegawcze: „Pas drogi granicznej wejście zabronione” i „Granica państwa przekraczanie zabronione”.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin