REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pon. 24 czerwca 2024

Dzieci nie pojechałyby na wycieczkę. Bo kierowca nie miał prawa jazdy

"Kogut" policja
Podczas jednej z kontroli okazało się, że kierowca nie ma prawa jazdy na autobus. (Fot. KPP Jarosław)

Policjanci kontrolują busy, które wiozą na wycieczki uczniów z Podkarpacia. Podczas tych kontroli jeden z pojazdów nie miał aktualnych badań, a w innym przypadku to kierowca nie miał odpowiednich uprawnień.

W Rudniku nad Sanem sprawdzany w środę pojazd nie miał aktualnych badań technicznych. Policjanci z ruchu drogowego z Niska nie mieli wyjścia i nie dopuścili pojazdu do dalszej jazdy. Po dzieci musiał przyjechać inny autokar. Przejazd odbył się z opóźnieniem. To jednak mała cena za bezpieczną podróż.

Kierowca nie miał prawa jazdy na autobus

W miejscowości Wólka Tanewska, sytuacja podczas kontroli pojazdu była już poważniejsza. Okazało się, że 65-letni kierowca nie miał wymaganych uprawnień, aby prowadzić autobus. Policjanci sporządzili wniosek o ukaranie do sądu, a dzieci na wycieczkę zawiózł inny kierowca, który miał prawo jazdy kategorii D.

Aby policjanci mogli skontrolować autobus, trzeba zgłosić dany przejazd co najmniej dwa dni robocze przed planowanym wyjazdem.

– Pamiętajmy jednak, że w przypadku, gdy organizator wyjazdu, nauczyciel czy rodzic będzie miał jakiekolwiek podejrzenia, dotyczące stanu technicznego autokaru lub stanu trzeźwości kierowcy, o swoich podejrzeniach powinien natychmiast powiadomić policję – apelują funkcjonariusze.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin