REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 17 lipca 2024

Ekspedientka zamknęła w sklepie sprawcę rozboju

Fot. KPP Jarosław

Wszedł do sklepu, i grożąc ekspedientce nożem zażądał wydania pieniędzy. Kobieta uciekła i zamknęła mężczyznę wewnątrz sklepu, uniemożliwiając mu ucieczkę. 44-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego, trafił na trzy miesiące do aresztu. Za usiłowanie rozboju odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą niedzielę, przed godz. 20. Dyżurny jarosławskiej komendy został powiadomiony, że ekspedientka jednego ze sklepów na terenie Jarosławia, zamknęła w środku mężczyznę, który wcześniej, trzymając w ręce nóż, zażądał od niej pieniędzy. Kiedy mundurowi dotarli na miejsce, pokrzywdzona czekała na nich przed drzwiami sklepu. Sprawca usiłowania rozboju znajdował się w środku.

Z relacji kobiety wynikało, że do sklepu wszedł mężczyzna z nożem w ręce i grożąc jej, zażądał wydania pieniędzy, jakie znajdowały się w kasie. Gdy sprawca wszedł za linię kas, kobieta poczuła się zagrożona. Wybiegła zza lady, zamykając napastnika za drzwiami. Następnie wyszła ze sklepu i przytrzymując drzwi, wezwała pomoc. Drzwi sklepu otworzyli mundurowi. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze zabezpieczyli nóż, którym posługiwał się sprawca. Doprowadzony do prokuratury, usłyszał zarzut usiłowania rozboju, popełnionego w warunkach multirecydywy.

Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą do 20 lat pozbawienia wolności. Ponieważ działał w warunkach multirecydywy wymiar kary może ulec zwiększeniu. Decyzją sądu 44-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Słowa uznania należą się ekspedientce, której dzielna postawa pozwoliła zatrzymać sprawcę. W takich sytuacjach należy pamiętać, aby w pierwszej kolejności zawsze kierować się własnym bezpieczeństwem – podkreślają policjanci.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin