REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pon. 9 grudnia 2024

Elitarne szkolenia kontrterrorystów w Rzeszowie (GALERIA)

Warsztaty z zakresu medycyny ratunkowej i medycyny pola walki zorganizowali podkarpaccy kontterrorści. Uczestniczyli w nich funkcjonariusze elitarnych jednostek z całej Polski i Czech, którzy doskonalili swoje umiejętności z zakresu medycyny pola walki, gdzie mogą spotkać się ze specyficznymi obrażeniami, w trudnych warunkach. Warsztaty teoretyczne i praktyczne prowadzili eksperci z dziedziny medycy ratunkowej z Polski i z zagranicy.

W pięciodniowym szkoleniu udział wzięli policjanci z Samodzielnego Pododdziału Kontterrorystycznego Policji w Rzeszowie wspólnie z kolegami z SPKP Białystok, Radom, Olsztyn, Gorzów Wielkopolski, CPKP BOA, funkcjonariuszami jednostki interwencyjnej MSK z Czech oraz żołnierzami z JWK Lubliniec, I Batalionu Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa oraz V Batalionu Strzelców Podhalańskich z Przemyśla.

Warsztaty prowadzili specjaliści policyjni, wojskowi i cywilni

Cześć teoretyczna została przeprowadzona przez podmioty zewnętrzne Fundację „W Międzyczasie”, którą reprezentowali Damian Duda oraz Jakub Szczerba. Centrum Symulacji Medycznej Uniwersytetu Rzeszowskiego, którą reprezentował Grzegorz Kucaba. Medavac Hub Jasionka, której przedstawicielem był Adam Szyszka, a także firma „Dream Team”, której prelegentem była Kinga Ząbek.

Tematem tej części było udzielanie pomocy medycznej w warunkach działań jednostek specjalnych wojska i policji, a dzięki wyposażeniu w sprzęt symulacyjny, uczestnicy mieli stworzone warunki bardzo zbliżone do realnych.

Sprawdzili się też w praktyce

Przez kolejne trzy dni, uczestnicy warsztatów, mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w praktyce. Obejmowała ona m.in. przeprowadzenie symulacji taktyczno – medycznych z wykorzystaniem środków pozoracji pola walki w przypadku wystąpienia zdarzenia o charakterze aktywnego strzelca. Zadanie polegało na szybkim wdrożeniu działań mających na celu ratowanie ludzkiego życia, do którego może dojść w wyniku masywnych krwotoków, niedrożności dróg oddechowych, odmy czy innych obrażeń.

Medycyna pola walki zajmuje się specyficznymi obrażeniami w specyficznych warunkach, dlatego regularne szkolenia z zakresu medycyny ratunkowej są niezbędne do podnoszenia kwalifikacji policyjnych ratowników bojowych.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin