Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

sob. 25 maja 2024

Fałszerz pieniędzy złapany. Drukował kasę na domowej drukarce

Bankomat wypłacający pieniądze
Zamiast z bankomatu, fałszerz drukował stuzłotówki na domowej drukarce. (Fot. pixabay)

39-latek z powiatu rzeszowskiego w swoim domu drukował banknoty, a następnie nimi płacił. Fałszywki zauważyła kierowniczka sklepu w Brzozowie.

Kilka dni temu kobieta zauważyła, że jedna z klientek zapłacił za zakupy fałszywą stówą. Zawiadomiła policję. Funkcjonariusze banknot zabezpieczyli, tak jak i zapis z kamer monitoringu. Dzięki nagraniu ustalili kobietę, która zapłaciła fałszywką. Była to 21-letnia mieszkanka powiatu brzozowskiego.

– Kobieta została zatrzymana do czasu złożenia wyjaśnień – informują brzozowscy policjanci.

Okazało się, że fałszywkami płaciła także w innych sklepach, gdzie robiła zakupy. Już podczas przesłuchania, 21-latka wsypała osobę, od której dostała podrobione banknoty. To 39-latek, mieszkaniec powiatu rzeszowskiego.

– Jak oświadczyła, 39-latek miał jej zapłacić tymi pieniędzmi za wykonanie usługi – podaje policja.

Policja na tropie fałszerza

Policjanci pojechali do sklepów w Rzeszowie, gdzie znaleźli kolejne fałszywe banknoty. Ustali też, gdzie mieszka mężczyzna. A jakiś później to, że pieniądze drukował za pomocą komputera i drukarki.

– Mężczyzna przyznał się do wydrukowania pięciu sztuk banknotów – podaje policja.

Zarówno kobieta, jak i mężczyzna, usłyszeli zarzuty. 21-latka odpowie za wprowadzenie do obiegu podrobionych banknotów, a mężczyzna dodatkowo za ich wyprodukowanie. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Brzozowie.

21-latka i 39-latek są na wolności, ale mają zasądzony dozór policyjny. 21-latce grozi do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast mieszkańcowi powiatu rzeszowskiego nawet 25 lat.

Policja szuka fałszywek, mogło ich być więcej

Z uwagi na charakter sprawy, policja zwraca się do wszystkich osób, o zgłaszanie na numer alarmowy 112 lub osobiście w najbliższej jednostce Policji, podrobionych banknotów na Podkarpaciu.

_____

POLECAMY:

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin