Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 5 marca 2024

Gdzie na miejskiego sylwestra?

na rzeszowskim Rynku jest świąteczne miasteczko
Już teraz na rzeszowskim Rynku jest świąteczne miasteczko. 31 grudnia w tym miejscu odbędzie się impreza plenerowa z DJ-em. (Fot. Wit Hadło)

Miejski sylwester w Stalowej Woli i Tarnobrzegu, zabawa z DJ-em w Rzeszowie – tak mieszkańcy tych trzech miast będą mogli przywitać nowy rok. Z powodów oszczędności z imprez pod chmurką zrezygnowano z kolei m.in. w Przemyślu i Krośnie.

Brakło na Sylwestra

– W Rzeszowie z powodów oszczędnościowych na Rynku  nie  będzie miejskiego sylwestra – mówi Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. – Organizacja takiej imprezy z koncertami to byłby spory wydatek. Planujemy natomiast w ramach świątecznego miasteczka, które będzie obok ratusza do 7 stycznia, sylwester z DJ-ejem. Jego początek wyznaczono na godz. 21, koniec o godz. 2.

MAŁY KOMENTARZ REDAKCJI: Brakło na Sylwestra, a na Stolicę Kultury było

W Krośnie nie będzie miejskiego sylwestra, również z  powodu wysokich kosztów. Tam już od kilku lat nie ma takiej imprezy i wycofano się z jej organizacji. Stało się to, gdy pojawiła się pandemia koronawirusa.

Sylwester odwołany?

W Przemyślu również nie odbędzie się zabawa sylwestrowa organizowana przez miasto. Za to w ostatnich latach odpowiedzialne było Przemyskie Centrum Kultury i Nauki Zamek. – Koszt organizacji takiej imprezy wyniósłby 150 tys. zł i tyle nie jesteśmy w stanie wydać na taką miejską imprezę – powiedział  Witold Wołczyk z Wydziału Promocji i Kultury w Urzędzie Miasta w Przemyślu. – Natomiast dzień wcześniej, 30 grudnia, w centrum kultury odbędzie się okołosylwestrowa impreza: włosko-muzyczno-taneczne show ze Stefano Terrazzino.

A jednak można

Są jednak na Podkarpaciu większe miasta, gdzie zostaną zorganizowane miejskie sylwestry. W Stalowej Woli ta impreza odbędzie się na placu Piłsudskiego przed Miejskim Domem Kultury. O godz. 22 rozpocznie się dyskoteka pod gwiazdami, którą poprowadzi DJ Damian, na godz. 23.15 zaplanowano pierwszą część koncertu C-BOOL, a o godz. 23.55 – życzenia prezydenta Lucjusza Nadbereżnego, o północy pokaz sztucznych ogni, 5 minut po północy – drugą część koncertu C-BOOL, a o godz. 0.50 – dyskotekę pod gwiazdami, która zakończy się o godz. 2.30.

Również w Tarnobrzegu, po trzech latach  przerwy odbędzie się miejski sylwester. Zostanie on zorganizowany na placu Bartosza Głowackiego. Będzie temu towarzyszyć dyskoteka prowadzona przez DJ’a. Po raz ostatni mieszkańcy wspólnie świętowali nadejście nowego roku na placu Bartosza Głowackiego w 2019 r. W kolejnych dwóch latach zabawy sylwestrowej nie było z powodu obostrzeń pandemicznych, a w ub. roku, powodem braku tej imprezy były oszczędności.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin