Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 28 lutego 2024

Grożąc pobiciem zażądał pieniędzy. Okradł 15-latka i uciekł

Radiowóz podkarpackich policjantów.
Bandytę zatrzymał jeden z tarnobrzeskich policjantów. (Fot. KPP Jarosław)

Starszy sierżant Mateusz Lis z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu w czasie wolnym od służby, zatrzymał 16-latka, podejrzanego o wymuszenie rozbójnicze. Nastolatek grożąc pobiciem, zażądał od o rok młodszego chłopca pieniędzy, a po otrzymaniu gotówki uciekł.

– Jesteśmy po to, by pomagać obywatelom, a policyjne motto „Pomagamy i chronimy”, towarzyszy nam w codziennej służbie. Tę maksymę doskonale wypełnił policjant z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu. Funkcjonariusz w czasie wolnym od służby zatrzymał sprawcę wymuszenia rozbójniczego – informuje podinsp. Beata Jędrzejewska-Wrona, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu.

Zdarzenia z udziałem nastoletniego rozbójnika rozegrały się w jednym ze sklepików przy Placu Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu pod koniec ubiegłego roku. Jak ustalono, sprawca zaczepił 15-latka i grożąc mu pobiciem, zażądał od niego pieniędzy. Nastolatek przestraszył się i oddał agresorowi gotówkę jaką posiadał. Po zdarzeniu mężczyzna uciekł.

– Funkcjonariusze ustalili rysopis agresora i rozpoczęli jego poszukiwania. Kilka dni temu st. sierż. Mateusz Lis, w czasie wolnym od służby, jadąc prywatnym samochodem, zauważył idącego mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi sprawcy wymuszenia rozbójniczego, do jakiego doszło końcem roku. Policjant miał wówczas służbę i pamiętał to wydarzenie – relacjonuje policjantka.

Funkcjonariusz zatrzymał samochód i ruszył w kierunku młodego mężczyzny. Podbiegł do niego, okazał legitymację, po czym go zatrzymał. O całym zdarzeniu powiadomił dyżurnego jednostki, który na miejsce skierował policyjny patrol. Sprawcą okazał się 16-letni mieszkaniec Tarnobrzega. Nastolatek usłyszał zarzut wymuszenia rozbójniczego. Zgromadzony przez policjantów materiał został przesłany do sądu rodzinnego, który zadecyduje o jego dalszym losie.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin