Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 21 kwietnia 2024

Innowacyjne wodociągi z Krosna na 6. miejscu w Polsce


Krośnieński Holding Komunalny zajął 6. miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Przedsiebiorstw Wodociągów i  Kanalizacji za rok 2024. (Fot. KHK)

Na Podkarpaciu najlepszym przedsiębiorstwem wodociągowym i kanalizacyjnym jest spółka miejska tego typu z Krosna. W ogólnopolskim rankingu Krośnieński Holding Komunalny (KHK) zajął 6. miejsce. Tym samym firma ta trafiła do grona najlepszych przedsiębiorstw w naszym kraju.

Kapituła 13. edycji Ogólnopolskiego Rankingu Przedsiębiorstw Wodociągowo-Kanalizacyjnych doceniła i wyróżniła Krośnieński Holding Komunalny za działalność wodociągowo-kanalizacyjną prowadzoną przez Wodociągi Krośnieńskie, w tym inwestycje i ich innowacyjność. Jak też ukierunkowanie na odpowiednie korzystanie z zasobów naturalnych i środowiskowych.  

– Nasza spółka po raz pierwszy wzięła udział w tym rankingu – mówi Janusz Fic, prezes Krośnieńskiego  Holdingu Komunalnego. – Zajęliśmy 6. miejsce, co jest dla nas wielkim wyróżnieniem i powodem dla satysfakcji. Dziękuję Kapitule za docenienie naszej działalności oraz pracownikom, dzięki którym znaleźliśmy się w tak prestiżowym gronie – dodaje.

System eBOK z dostępem do godzinowych zużyć wody 

Według organizatorów plebiscytu tegoroczna edycja rankingu przyniosła zaciętą rywalizację wśród firm plasujących się w krajowej czołówce przedsiębiorstw wodociągowych. Prezes KHK dodał, że efektem dobrej oceny pracy przędsiębiostwa są inwestycje realizowane na ujęciach wody i w oczyszczalni ścieków.  Oprócz systematycznej rozbudowy sieci, firma inwestuje w budowę instalacji OZE, a także wdraża nowoczesne rozwiązania w zakresie zarządzania siecią wodociągową i obsługi klientów. Wprowadzono innowacyjny, bardzo funkcjonalny system eBOK, z dostępem m.in. do dobowych, a nawet godzinowych zużyć wody czy powiadomienia o wyciekach. KHK promuje również  zachowania proekologiczne, zachęcając do picia wody kranowej „Krośniczanki”. 

(Fot. KHK)

Z Podkarpacia tylko Krosno wyróżnione 

W czołówce najlepszych przedsiębiorstw wodociągowo-kabalizacyjnych za 2024 rok, oprócz Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego  i Wodociągów Krośnieńskich, znalazły się firmy z: Jastrzębia Zdroju, Warszawy, Tarnowskich Gór, Bydgoszczy, Opola, Gdyni, Torunia, Gliwic, Zielonej Góry, Kielc, Oświęcimia,, Białegostoku, Leszna, Rybnika, Jeleniej Gory, Słupska, Mińska Mazowieckiego i Szczecinka. 

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin