REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 17 lipca 2024

Karolek Pacyna z Zarębek uratowany

– Chciałabym wszystkim serdecznie podziękować za pomoc dla mojego synka – mówi nam Elżbieta Pacyna, mama Karolka. (Fot. Paweł Galek)

Cuda się zdarzają. Mały Karolek Pacyna z Zarębek, który od urodzenia zmaga się z poważną chorobą serca, jednak przejdzie operację w klinice w Pittsburgu (USA). Rodzice chłopca niespodziewanie otrzymali refundację na ten cel z Narodowego Funduszu Zdrowia. – Dziękuję wszystkim za pomoc – mówi nam mama chłopca.   

Karolek Pacyna ma trzy latka i mieszka w Zarębkach, koło Kolbuszowej. Od urodzenia ma chore serduszko. Lekarze stwierdzili u niego ubytek międzyprzedsionkowy drugiego stopnia oraz dwa małe mięśniowe ubytki międzykomorowe. 

Niespodziewana refundacja z NFZ

– Gdy po raz pierwszy usłyszeliśmy, z czym przyszło nam walczyć, nie mieliśmy pojęcia, co może przynieść przyszłość. Wiedzieliśmy jednak, że nie możemy się poddać. Od początku walczyliśmy o naszego synka – wspomina Elżbieta Pacyna, mama chłopca.

Karolek, mimo choroby jest dzieckiem dość ruchliwym, uśmiechniętym. Na pierwszy rzut oka nie widać, że jego serduszko jest chore. Są momenty, w których chłopiec się męczy.

Ma problemy ze złapaniem oddechu, a usta stają się sine. Nawet przy piciu mleka, wysiłek z tym związany sprawia, że bardzo się poci, a łapanie powietrza staje się coraz trudniejsze. 

Rodzice chłopca nie zostali sami. Mieszkańcy spontanicznie organizowali różnego rodzaju wydarzenia, na których odbywały się zbiórki na rzecz leczenia Karolka. Dziś już wiadomo, że chłopiec otrzymał refundację z NFZ.

Powiadomiła o tym jego mama. Zebrane fundusze trafią na opłacenie wszelkich spraw związanych z operacją w USA. Przypomnijmy, że na stronie internetowej fundacji Się Pomaga zebrano na leczenie chłopca 293 587 zł.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin