Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 21 kwietnia 2024

Lekarz Kamil Kuć z Przemyśla najlepszym onkologiem w Polsce

Tegoroczna Gala Finałowa konkursu Alivia Onkomapa odbyła się na deskach Teatru Palladium w Warszawie. Doktor Kamil Kuć trzeci od lewej, dyrektor Barbara Stawarz siódma od lewej. (Fot. Archiwum szpitala)

Lek. med. Kamil Kuć,  kierownik oddziału onkologii w Wojewódzkim Szpitalu w Przemyślu, otrzymał najwięcej pozytywnych ocen od pacjentów wśród lekarzy z całej Polski i uzyskał tytuł „Lekarza Dziesięciolecia przyjaznego pacjentom onkologicznym”. Natomiast szpital, w którym pracuje doktor Kuć zajął 6. miejsce w kraju i 1. na Podkarpaciu jako „Szpital Dziesięciolecia przyjazny pacjentom onkologicznym Alivia Onkomapa 2023”.

Jak podaje fundacja Alivia, organizator konkursu, w portalu onkomapa.pl zgromadzono dotychczas ponad 120 ośrodków onkologicznych oraz 7 300 nazwisk lekarzy i specjalistów zawodów medycznych. Pacjenci i osoby towarzyszące łącznie wystawili ponad 25 tys. ocen oraz pozostawili 12 tys. opinii opisujących wrażenia z kontaktu z lekarzem czy placówką medyczną. 

– Wśród wspomnianych, nasz szpital i kierujący oddziałem lekarz wypadli – co tu dużo mówić – rewelacyjnie. Wysokie 6. miejsce w kraju i 1. w województwie podkarpackim może być dla niektórych zaskakujące, ponieważ nie jesteśmy dużym ośrodkiem onkologicznym.

Z pewnością nie są jednak zaskoczeni ci, którzy obserwują trwające od kilku lat zmiany i sumienną pracę personelu oddziału. Nasz przykład pokazuje, że rzetelna praca, dobry zespół, otwartość na nowoczesne metody leczenia oraz empatia w stosunku do pacjentów, przynoszą świetne efekty.

Udowadniamy też, że w małych ośrodkach można liczyć na równie dobrą opiekę, jak w dużych miastach. Ta nagroda pochodzi od pacjentów, dlatego ma dla nas wyjątkowe znaczenie.

– Bardzo dziękuję za każdy oddany głos i docenienie pracy naszego personelu –  mówi dyrektor szpitala, dr Barbara Stawarz.

– Szczególne słowa uznania i gratulacje kieruję do kierownika oddziału, doktora Kamila Kucia, który okazał się najlepiej ocenianym przez pacjentów lekarzem onkologiem w całej Polsce i otrzymał tytuł Lekarza Dziesięciolecia przyjaznego pacjentom onkologicznym.  

Lekarz z Przemyśla nie krył wzruszenia

Lek. med. Kamil Kuć z Przemyśla otrzymał najwięcej pozytywnych ocen od pacjentów wśród lekarzy z całej Polski i uzyskał tytuł „Lekarza Dziesięciolecia przyjaznego pacjentom onkologicznym”.
Na zdjęciu lek. med. Kamil Kuć. (Fot. Archiwum Szpitala)

W kategorii lekarzy pod uwagę były brane m.in. takie wskaźniki jak: uprzejmość, otwartość lekarza na zadawane pytania czy sposób komunikacji. A w kategorii ośrodków onkologicznych chorzy mogli ocenić m.in. organizację leczenia w szpitalu i przestrzeganie praw pacjenta.

Odbierając nagrodę doktor Kuć swoje podziękowania skierował w pierwszej kolejności w kierunku żony i dzieci, którzy muszą się nim dzielić z pacjentami. Podziękował też dyrekcji szpitala, współpracownikom oraz organizacjom (w tym fundacji Alivia), które starają się wspierać i poprawiać los chorych.

Na koniec życzył, aby każdy widział w pacjencie nie tylko jednostkę chorobową, ale człowieka „z wszystkimi trudnościami, z którymi do nas przychodzi”.

– Wtedy pacjenci stają się naszymi partnerami w walce z chorobą. To jest ich walka, ale my jesteśmy ich mentorami – zaznaczył.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin