REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pon. 24 czerwca 2024

Ktoś podpalił maszt komórkowy powstający przy lotnisku w Krośnie

Obok lotniska w Krośnie ma stanąć 30-metrowa wieża. Dyrekcja tego obiektu lotniczego podkreśla, że będzie ona zagrożeniem dla pilotów. (Fot. Lotnisko Krosno)

W ub. tygodniu nieznany sprawca podpalił w Krośnie maszt telefonii komórkowej, który jest w trakcie montażu. 31-metrowa wieża Playa powstaje przy ul. Zręcińskiej, tuż obok lotniska.

Tej inwestycji sprzeciwia się zarówno krośnieńskiego dyrekcja lotniska, jak i sąsiadujący z nią mieszkańcy. Do pożaru doszło jeszcze w czwartek ok. godziny 23.40.

Na miejscu pożaru pojawiły się zastępy Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Przy tym podpalonym maszcie leżały podpalone opony. Uszkodzone zostały anteny oraz okablowanie. Sprawę wyjaśniają policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie.

Podpalenie zbiegło się opublikowaniem stanowiskiem Urzędu Lotnictwa Cywilnego w sprawie montażu masztu telekomunikacyjnego obok krośnieńskiego lotniska. W komentarzu ULC można przeczytać, że: „Jeśli obiekt (maszt) przekroczy wysokości określone przez powierzchnię ograniczającą  przeszkody, to prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego będzie wnioskował do nadzoru budowlanego o rozbiórkę obiektu skutkującą  likwidacją przeszkody lotniczej”.

O tej kontrowersyjnej inwestycji została też powiadomiona Prokuratura Rejonowa w Krośnie. Prokurator wniósł sprzeciw od decyzji prezydenta miasta Krosna z 16 sierpnia 2022 r., wnosząc o wstrzymanie wykonania decyzji do czasu rozpoznania sprzeciwu.

Sławomir Merkwa, zastępca prokuratora rejonowego w Krośnie dodał, że: „prokuratura wnosi o uchylenie decyzji i przeprowadzenie ponownie postępowania administracyjnego,  zapewniając wszystkim stronom czynny udział w każdym stadium postępowania i wydanie nowej decyzji rozstrzygającej o istocie sprawy”. 

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin