REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 18 lipca 2024

Na Podkarpaciu pociąg zderzył się oplem. Pasażerowie cali, ale kierowca trafił do szpitala

Auto po zderzeniu z pociągiem
Samochód po zderzeniu z pociągiem nie nadaje się już do jazdy. (Fot. KPP Jasło)

Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Przysieki, w powiecie jasielskim, zderzył się samochód z pociągiem. – Poszkodowany kierowca osobówki trafił do szpitala. Załoga pociągu i pasażerowie nie odnieśli obrażeń – informują policjanci.

Do wypadku doszło w poniedziałek, ok. godz. 22. Wtedy to policjanci otrzymali zgłoszenie, że na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Przysiekach pociąg uderzył w samochód marki Opel.

Zepchnął samochód o kilkadziesiąt metrów

– Z dotychczasowych wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący oplem nie zastosował się do znaku „STOP” i wjechał na przejazd kolejowy, wprost pod nadjeżdżający pociąg relacji Kraków-Zagórz – relacjonują jasielscy policjanci.

W wyniku zderzenia z pociągiem samochód został zepchnięty kilkadziesiąt metrów dalej. Jego kierowca został ranny i został przewieziony do jasielskiego szpitala. Załoga pociągu oraz jego pasażerowie nie odnieśli obrażeń.

Zarówno kierowca opla jak i maszynista byli trzeźwi. Policjanci wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady, co pozwoli na dokładne ustalenie przebiegu wypadku.

Policjanci proszą o ostrożność

Jednocześnie policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności przy przejeżdżaniu lub przechodzeniu przez przejazdy kolejowo-drogowe.

– Wjazd czy wejście na taki przejazd, bez zachowania szczególnej ostrożności, może zakończyć się tragicznie – przypominają funkcjonariusze.

Wypadek na przejeździe kolejowym na Podkarpaciu
Do wypadku doszło na przejeździe kolejowym w Przysiekach, w powiecie jasielskim. (Fot. KPP Jasło)
Opel, który wjechał pod pociąg na przejeździe kolejowym w Przysiekach
W wyniku zderzenia z pociągiem samochód został zepchnięty kilkadziesiąt metrów. (Fot. KPP Jasło)

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin