REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 5 grudnia 2023

Na Podkarpaciu pociąg zderzył się oplem. Pasażerowie cali, ale kierowca trafił do szpitala

Auto po zderzeniu z pociągiem
Samochód po zderzeniu z pociągiem nie nadaje się już do jazdy. (Fot. KPP Jasło)

Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Przysieki, w powiecie jasielskim, zderzył się samochód z pociągiem. – Poszkodowany kierowca osobówki trafił do szpitala. Załoga pociągu i pasażerowie nie odnieśli obrażeń – informują policjanci.

Do wypadku doszło w poniedziałek, ok. godz. 22. Wtedy to policjanci otrzymali zgłoszenie, że na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Przysiekach pociąg uderzył w samochód marki Opel.

Zepchnął samochód o kilkadziesiąt metrów

– Z dotychczasowych wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący oplem nie zastosował się do znaku „STOP” i wjechał na przejazd kolejowy, wprost pod nadjeżdżający pociąg relacji Kraków-Zagórz – relacjonują jasielscy policjanci.

W wyniku zderzenia z pociągiem samochód został zepchnięty kilkadziesiąt metrów dalej. Jego kierowca został ranny i został przewieziony do jasielskiego szpitala. Załoga pociągu oraz jego pasażerowie nie odnieśli obrażeń.

Zarówno kierowca opla jak i maszynista byli trzeźwi. Policjanci wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady, co pozwoli na dokładne ustalenie przebiegu wypadku.

Policjanci proszą o ostrożność

Jednocześnie policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności przy przejeżdżaniu lub przechodzeniu przez przejazdy kolejowo-drogowe.

– Wjazd czy wejście na taki przejazd, bez zachowania szczególnej ostrożności, może zakończyć się tragicznie – przypominają funkcjonariusze.

Wypadek na przejeździe kolejowym na Podkarpaciu
Do wypadku doszło na przejeździe kolejowym w Przysiekach, w powiecie jasielskim. (Fot. KPP Jasło)
Opel, który wjechał pod pociąg na przejeździe kolejowym w Przysiekach
W wyniku zderzenia z pociągiem samochód został zepchnięty kilkadziesiąt metrów. (Fot. KPP Jasło)

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Dzisiejsze wydanie gazety
Super Nowości do nabycia
w kioskach na Podkarpaciu

Reklama

@2008 – 2023 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin