Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 1 marca 2024

NASA Space Apps Challenge Rzeszów 2023. Ruszyły zapisy na kosmiczną imprezę

Hackathon 2022 w rzeszowie. Zdjęcie z imprezy
Rok temu kosmiczny hackathon w Rzeszowie cieszył się ogromnym zainteresowaniem. (Fot. FB/Hackathon Rzeszów)

Już po raz trzeci na Podkarpaciu odbędzie się NASA Space Apps Challenge Rzeszów 2023. Kosmiczny hackathon organizowany przez Podkarpackie Centrum Innowacji startuje 7-8 października, a zapisy już się zaczęły!

NASA Space Apps Challenge to globalna inicjatywa, która angażuje ludzi na całym świecie do tworzenia innowacyjnych rozwiązań. Wyzwania ogłasza NASA.

Hackathon odbywa się na całym świecie, a jedno z miejscy to Rzeszów. Już 7-8 października 2023 w Podkarpackim Centrum Innowacji zespoły będą mieć dostęp do ogromnej bazy danych, narzędzi i mentorów, które pomogą im zrealizować ich kreatywne pomysły.

– Do udziału w wydarzeniu zapraszamy uczniów i studentów z Podkarpacia. Niezależnie od tego, czy jesteś informatykiem, inżynierem, humanistą, artystą, marketingowcem, czy pracujesz sam czy w zespole – na pewno znajdziesz tu przestrzeń dla siebie – mówi Kacper Moczarny, Local Lead NASA Space Apps Challenge Rzeszów.

Autorzy najlepszych rozwiązań wypracowanych podczas lokalnej edycji hackathonu otrzymają nagrody od organizatorów oraz partnerów wydarzenia. To nie wszystko. Najlepsze rozwiązania i zespoły z Podkarpacia, które zwyciężą hackathon w Rzeszowie, zmierzą się z drużynami z całego świata. Powalczą o trzy główne nagrody o trzy globalne nagrody, które funfuje centrala NASA.

Wszystkie informacje na temat wydarzenia dostępne są na stronie https://hackathon.pcinn.space/

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin