Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pon. 15 kwietnia 2024

Nawet 40 tys. zł w konkursie dla organizacji pozarządowej. Trwa nabór wniosków

Łączna pula wsparcia w ramach obu konkursów to niemal 3,3 mln zł. Nabór wniosków już się rozpoczął. O wsparcie finansowe mogą się starać organizacje pozarządowe działające na rzecz osób z niepełnosprawnościami (2,4 mln zł) oraz profilaktyki uzależnień 850 tys. zł).

W ramach konkursu na działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami, mogą być składane oferty na zadania realizowane na rzecz mieszkańców województwa podkarpackiego z co najmniej dwóch powiatów oraz na terenie województwa podkarpackiego.

– W uzasadnionych przypadkach, związanych ze specyfiką projektu, dopuszczalna jest realizacja zadania lub poszczególnych działań poza terenem województwa podkarpackiego. Zadania mogą być jednoroczne lub dwuletnie – przekazuje Monika Konopka z Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie. 

Pod uwagę będą brane zadania z trzech obszarów:

  • – Profilaktyka i ograniczanie skutków niepełnosprawności poprzez wzrost efektywności wsparcia w zakresie rehabilitacji.
  • – Tworzenie warunków do podnoszenia poziomu wykształcenia i aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami
  • – Tworzenie warunków do włączenia społecznego osób z niepełnosprawnościami.

Kwoty wsparcia zależą od poszczególnych zadań i wynoszą od 11 tys. złotych do 450 tys. złotych. Oferty można składać do 29 lutego.

Zadania w zakresie polityki uzależnień, to mogą być realizowane zadania na rzecz mieszkańców województwa podkarpackiego z co najmniej dwóch powiatów oraz na terenie województwa podkarpackiego. W uzasadnionych przypadkach, związanych ze specyfiką projektu dopuszczalna jest realizacja zadania lub poszczególnych działań poza terenem województwa podkarpackiego.

W tym konkursie można składać wnioski na zadania z aż 13 obszarów tematycznych, a wśród nich są między innymi: 

  • –  Edukacja zdrowotna i profilaktyka uzależnień;
  • – Edukacja kadr uczestniczących w realizacji zadań z zakresu profilaktyki uzależnień;
  • – Poszerzanie i podnoszenie jakości oferty pomocy psychologicznej, socjoterapeutycznej
    i opiekuńczo-wychowawczej;
  • – Redukcja szkód, leczenie, rehabilitacja i reintegracja społeczna osób uzależnionych oraz ich bliskich.

Minimalna kwota dotacji wynosi: 11 tys. złotych, a maksymalna 40 tys. złotych. Oferty można składać do 1 marca 2024 r.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin