REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 23 lipca 2024

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Miał 1,3 promila alkoholu

Fot. Archiwum KMP

Policjanci zatrzymali 54-latka, który zlekceważył polecenia funkcjonariuszy do zatrzymania się i zaczął uciekać. Został zatrzymany na prywatnej posesji w Łubnie. Okazało się, że był nietrzeźwy, miał w organizmie 1,3 promila alkoholu.

W sobotę po godz. 22, patrol z Dynowa otrzymał informację o nietrzeźwym kierującym srebrną mazdą, który przyjechał na dynowski Rynek. Mundurowi pojechali to sprawdzić.

W trakcie dojazdu zauważyli pojazd, który odpowiadał temu ze zgłoszenia. W środku siedział mężczyzna. Funkcjonariusze dali mu sygnał do zatrzymania się, który kierowca zignorował i odjechał z miejsca. Policjanci próbowali zatrzymać mazdę używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, jednak kierujący nie reagował i kontynuował ucieczkę.

Stróże prawa jechali za nim do Łubna, gdzie mazda wjechała na prywatną posesję. Jeden z policjantów podbiegł do samochodu i wyciągną ze stacyjki kluczyki. Od kierującego wyczuł alkohol, co mogło być powodem, dlaczego nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał.

Mundurowi poddali mężczyznę badaniu na obecność alkoholu. Okazało się, że miał w organizmie 1,3 promila alkoholu. Dodatkowo mężczyzna kilkukrotnie wprowadzał mundurowych w błąd, co do swojej tożsamości, lecz ustalili, że jest to 54-letni mieszkaniec Dynowa.

Kierujący mazdą został zatrzymany, a noc spędził w policyjnym areszcie. W najbliższym czasie odpowie za popełnione przestępstwa tj. kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin