Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 21 kwietnia 2024

Nie żyje Jerzy Fąfara, rzeszowski literat i twórca Święta Paniagi

Jerzy Fąfara (1.09.1956 – 20.03.2024)

W środę w wieku 68 lat zmarł Jerzy Fąfara. Pogrzeb wybitnego rzeszowskiego literata odbędzie się w najbliższą sobotę (23 marca) o godz. 9.30 na Cmentarzu komunalnym Wilkowyja w Rzeszowie.

– Jerzy Fąfara nie żyje. Znany dziennikarz, poeta, pisarz, wydawca, regionalista. Niezwykle zasłużona postać rzeszowskiej kultury. Zmarł nagle, dzisiaj, w wieku 68 lat. Był członkiem redakcji „Podkarpackiej Historii”, jeszcze w styczniu wspólnie prowadziliśmy spotkanie pod pomnikiem Szajny w Rzeszowie w rocznicę wyzwolenia Auschwitz. Szok, niedowierzanie. Jurku, na zawsze pozostaniesz w pamięci – napisał w środę wieczorem mediach społecznościowych Szymon Jakubowski, redaktor naczelny „Podkarpackiej historii”, który jako pierwszy poinformował o śmierci Jerzego Fąfara.

Jerzy Fąfara urodził się 1 września 1956 r. w Rzeszowie. W 1981 r. ukończył studia prawnicze na UMCS w Rzeszowie. To właśnie on był pomysłodawcą Święta Paniagi, które od 22 lat obchodzone jest na ul. 3 maja w Rzeszowie. Również dzięki jego pomysłowi powstała upamiętniająca prof. Józefa Szajnę „Drabina do Nieba”.

Pamiątkowe zdjęcie po happeningu „Drabina do Nieba”, na motywach twórczości Józefa Szajny, połączone z odsłonięcie tej rzeźby przy ul. Krakowskiej w Rzeszowie. Impreza odbyła się w ramach festiwalu Źródła Pamięci Szajna – Grotowski – Kantor 2023. Wzięli w niej udział aktorzy Teatru Maska, Teatru Przedmieście i Warszawskiego Centrum Pantomimy. Jerzy Fąfara na zdjęciu w środku z artystami. (Fot. Wit Hadło)

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin