REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 23 czerwca 2024

Nowe rondo w centrum Tarnobrzega

Na zdjęciu widać skrzyżowanie ulic Targowej i Dekutowskiego w Tarnobrzegu
Skrzyżowanie ulic Targowej i Dekutowskiego w Tarnobrzegu (Fot. M. Rokoszewska)

Skrzyżowanie ulic Targowej i Dekutowskiego może zostać zamienione w rondo. O propozycji takiej mówi prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek. Drugą nowością dotyczącą tej części centrum miasta jest pomysł przebicia ul. Dekutowskiego do ul. Sikorskiego. 

Skrzyżowanie, które miałoby zostać przeorganizowane na rondo przysparza kierowcom trudności z powodu natężenia ruchu na mającej pierwszeństwo ul. Targowej. Kierowcy, którzy chcą się w nią włączyć, szczególnie wykonując manewr skrętu w lewo, muszą się nieraz uzbroić w cierpliwość. Na skrzyżowaniu tym w ostatnim czasie, dochodziło także do kilku niebezpiecznych zdarzeń drogowych, a jakiś czas temu, na chodniku ustawiono także betonowe kule, które uniemożliwiają parkowanie i dbają o lepszą widoczność w obrębie skrzyżowania dróg.

– Na skrzyżowaniu ulic Targowej i Dekutowskiego chcielibyśmy zrobić małe rondo, dzięki któremu ruch byłby bardziej płynny – informuje prezydent Dariusz Bożek.

Kolejna zmiana drogowa w tym rejonie miałaby dotyczyć połączenia ulicy Dekutowskiego i Sikorskiego. Obecnie nie ma możliwości wjechać bezpośrednio z jednej na drugą. Po połączeniu ulic, możliwy byłby prawoskręt z Dekutowskiego i wjazd na jedną z głównych arterii miasta prowadzącą bezpośrednio na drogę wylotową na Rzeszów i Kraków. Obecnie ulica Dekutowskiego służy przede wszystkim mieszkańcom położonych wzdłuż niej bloków i panuje tu niskie natężenie ruchu jak na drogę znajdują się w ścisłym centrum miasta.

Oba projekty mogą zostać zrealizowane w ciągu 2 najbliższych lat.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin