REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pon. 24 czerwca 2024

O godz. 17 na Podkarpaciu zabrzmią syreny alarmowe. Policjanci pożegnają kolegów z Wrocławia

Radiowóz podkarpackiej policji
Policyjne syreny zawyją o godz. 17. (Fot. archiwum policji)

W całym kraju, także na Podkarpaciu, rozlegną się dziś (5 grudnia), sygnały alarmowe z policyjnych radiowozów. Policjanci pożegnają w ten sposób swoich kolegów z Wrocławia, którzy zginęli na służbie od strzału w głowę.

W wyniku obrażeń odniesionych zmarli funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław-Fabryczna – asp. szt. Daniel Łuczyński, asp. szt. Ireneusz Michalak. Mężczyźni zginęli, przez obrażenia, jakich doznali podczas przewożenia nieoznakowanym radiowozem przestępcy do aresztu. Wrocławianin był poszukiwany listem gończym do odbycia kary sześciu miesięcy pozbawiania wolności. Miał trafić do celi dla osób zatrzymanych. Podczas transportu Maksymilian F. wyciągnął broń i strzelił do policjantów.

Asp. szt. Daniel Łuczyński i asp. szt. Ireneusz Michalak w szeregi policji wstąpili 19 i 26 lat temu. Zawsze byli otwarci na potrzeby innych. Dzielili się swoim doświadczeniem oraz wiedzą z młodszymi kolegami. Dali się poznać jako ciepli, uśmiechnięci, życzliwi i uczynni koledzy.

Maksymiliana F. doprowadzono do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa dwóch policjantów. To ma zostać zmienione na zarzut podwójnego zabójstwa.

Syreny alarmowe upamiętniające policjantów z Wrocławia rozlegną się o godz. 17.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin