REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 29 maja 2024

Odszedł FUKS – podkarpacki pies ratownik

Stowarzyszenie Cywilnych Zespołów Ratowniczych z Psami STORAT, ze smutkiem poinformowało w mediach społecznościowych, że na wieczną służbę odszedł FUKS – emerytowany psi ratownik tej formacji.

Fuks, raz ze swoim przewodnikiem, w ciągu 6 lat pracy, wzięli udział w 20 akcjach poszukiwawczych. Wielu pokazach i spotkaniach z dziećmi i młodzieżą. Fuks był także tytułowym bohaterem filmu o pracy STORAT! Odnalazł 1 zaginioną żywą osobę – piszą na Facebooku.

Z informacji z corocznego, walnego zebrania członków STORAT-u w marcu br., wynika, że Fuks właśnie w tym roku, przeszedł na zasłużoną emeryturę, razem z Ozi, Aresem i Szotem. Podano również, że w 2023 roku zespoły z psami 14 razy wychodziły w teren w poszukiwaniu zaginionych. Udało nam się odnaleźć 3 osoby, w tym 2 żywe.

Organizacja społeczna z Rzeszowa zachęca do przekazywania na jej rzecz 1 procentu podatku. Chcesz to zrobić? W formularzu PIT wpisz: Stowarzyszenie Cywilnych Zespołów Ratowniczych z Psami STORAT i podaj nr KRS: 0000047423.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin