REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

sob. 24 lutego 2024

Okradał nowo budowane domy. Łupy wykorzystywał… na budowie swojego

Na trop włamywacza wpadli kryminalni z Mielca. (Fot. archiwum policji)

Od maja 2022 roku na terenie powiatów mieleckiego i dębickiego ktoś okradał nowo budowane i niezamieszkałe domy. Policjantom z Mielca wreszcie udało się wpaść na trop włamywacza.

Podejrzany, którego mielecka policja poszukiwała od ponad roku, na cel wziął sobie nowe budynki. Najczęściej wyważał drzwi wejściowe i wynosił ze środka wszystko, co miało jakąś wartość. Kradł materiały budowlane, silniki elektryczne i narzędzia budowlane. Pewnego razu zniknęła przyczepka samochodowa, innym razem panele. Łupem złodzieja padła nawet brama ogrodzeniowa.

– Skradzione rzeczy mężczyzna wykorzystywał prawdopodobnie przy budowie swojego domu – mówi rzecznik podkarpackiej policji. – Na szczęście kryminalnym z Mielca udało się w końcu wpaść na jego trop. To 41-letni mieszkaniec gminy Radomyśl Wielki.

Mężczyzna usłyszał sześć zarzutów, możliwe, że usłyszy kolejne. Część łupów udało się odzyskać i wróciły do właścicieli. Złodziejowi grozi 10 lat więzienia.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin