REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 1 października 2023

Okradał nowo budowane domy. Łupy wykorzystywał… na budowie swojego

Na trop włamywacza wpadli kryminalni z Mielca. (Fot. archiwum policji)

Od maja 2022 roku na terenie powiatów mieleckiego i dębickiego ktoś okradał nowo budowane i niezamieszkałe domy. Policjantom z Mielca wreszcie udało się wpaść na trop włamywacza.

Podejrzany, którego mielecka policja poszukiwała od ponad roku, na cel wziął sobie nowe budynki. Najczęściej wyważał drzwi wejściowe i wynosił ze środka wszystko, co miało jakąś wartość. Kradł materiały budowlane, silniki elektryczne i narzędzia budowlane. Pewnego razu zniknęła przyczepka samochodowa, innym razem panele. Łupem złodzieja padła nawet brama ogrodzeniowa.

– Skradzione rzeczy mężczyzna wykorzystywał prawdopodobnie przy budowie swojego domu – mówi rzecznik podkarpackiej policji. – Na szczęście kryminalnym z Mielca udało się w końcu wpaść na jego trop. To 41-letni mieszkaniec gminy Radomyśl Wielki.

Mężczyzna usłyszał sześć zarzutów, możliwe, że usłyszy kolejne. Część łupów udało się odzyskać i wróciły do właścicieli. Złodziejowi grozi 10 lat więzienia.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Dzisiejsze wydanie gazety
Super Nowości do nabycia
w kioskach na Podkarpaciu

Jedynka Super Nowości z 29 września 2023

Reklama

@2008 – 2023 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin