Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 5 marca 2024

Organizacja pro-life szuka wolontariuszy w Rzeszowie

Monitor ze zdjęciem płodu
Stowarzyszenie Dwie Kreski pomaga kobietom, dla których informacja o ciąży jest trudna. (Fot. pexels.com)

Stowarzyszenie Dwie Kreski działa od 2018 roku. – Naszym celem jest pomoc kobietom, dla których wiadomość o ciąży jest trudna – wyjaśnia Majka Napiórkowska, przedstawicielka organizacji, która szuka na wolontariuszy w Rzeszowie.

Stowarzyszenie Dwie Kreski prowadzi m.in. telefon zaufania. A teraz buduje sieć wolontariuszy w całej Polsce, którzy są gotowi towarzyszyć kobietom w czasie ciąży.

– W związku z rozwinięciem naszej działalności na terenie Podkarpacia i utworzeniem Zespołu Lokalnego w Rzeszowie przeprowadzamy całodzienne szkolenie dla działających już wolontariuszy oraz osób, które chciałyby się do nas dołączyć – informuje Majka Napiórkowska ze Stowarzyszenia Dwie Kreski.

Szkolenie odbędzie się w sobotę, 27 stycznia, od godz. 11, w salce przy kościele św. J. S. Pelczara, przy ul. Lwowskiej 46. Skierowane jest do osób zainteresowanych działalnością w stowarzyszeniu, jak i już w nim będącym. Przyjść może każdy.

– Osoby będą mogły zorientować się, czy to coś dla nich, a po szkoleniu ewentualnie do nas dołączyć – zachęca Majka Napiórkowska.

W ramach szkolenia będzie można lepiej poznać stowarzyszenie, dowiedzieć się o różnych formach zaangażowania w wolontariat, poznać procesy pomocowe.

Majka Napiórkowska dodaje, że czasem z osoby podopiecznej, można stać się wolontariuszką. Agnieszce, jedna z wolontariusze zachwala bycie w stowarzyszeniu.

– To jest wielka radość. Działanie daje poczucie dobrze spędzonego czasu – mówi.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin