REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 20 czerwca 2024

Pierwszy samolot z Izmiru powitany na lotnisku w Jasionce salutem wodnym!

Pierwszy lot przywitał tradycyjny salut wodny. (Fot. Krystian Dobrzański/port lotniczy Rzeszów-Jasionka)

Po raz pierwszy w historii poleciał dziś czarterowy samolot z Jasionki do Izmiru. Rejsy do Turcji odbywać się będą raz w tygodniu, we wtorki, a pobyty organizuje pasażerom biuro podróży Coral Travel.

– Turcja od lat jest najchętniej wybieranym kierunkiem z naszego lotniska. W szczycie tego sezonu obsługiwać będziemy 17 samolotów do Antalii, a oprócz tego połączenia do Bodrum i Izmiru, który jest naszą tegoroczną nowościąmówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.

Pierwszy samolot linii Enter Air z Izmiru przywitał na podrzeszowskim lotnisku tradycyjny salut wodny od Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej.

– Cieszy nas coraz większe zainteresowanie klientów wakacjami z wylotem z lotniska w Rzeszowie. Odpowiadając na to zapotrzebowanie na sezon lato 2024 zwiększyliśmy liczbę miejsc z tego lotniska o 50 procent. A ponieważ jesteśmy w Polsce liderem w organizacji wakacji do Turcji to właśnie ten kierunek rozwijamy najbardziej. Jesteśmy touroperatorem, który jako pierwszy zorganizował loty czarterowe z Rzeszowa do Antalii, był to 2011 r. Niemniej widzimy coraz większe zainteresowanie regionem egejskim, gdzie w tym roku nasza sprzedaż wzrosła o 45 procent. Dla Klientów z okolic Rzeszowa też chcemy być bardziej dostępni w tej części Turcji, dlatego wzbogaciliśmy ofertę o wyloty do Izmiru z Rzeszowa, w każdy wtorek aż do października – mówi Burkan Cem Tapan, dyrektor generalny Coral Travel Poland.

Izmir jest drugim tegorocznym debiutem z Jasionki, po Alicante, a wielbiciele nowych kierunków już z niecierpliwością oczekują na loty do Majorki, które startują w drugiej połowie czerwca.

W tym sezonie z podrzeszowskiego lotniska można polecieć bezpośrednio w sumie w 28 kierunkach do 15 krajów: Turcji, Grecji, Hiszpanii, Egiptu, Tunezji, Bułgarii, Albanii, Czarnogóry oraz Włoch, Chorwacji, USA, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Niemiec i nad polskie morze.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin