Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 21 kwietnia 2024

Piwnica pełna konopi. 442 krzaki rosły na Podkarpaciu

CBŚP odkryło na Podkarpacie plantację konopii
Pole krzaków konopi zajmowało cała piwnicę. (Fot. archiwum CBŚP)

Mogli zarobić kilkaset tysięcy złotych, gdyby do piwnicy, w której hodowali krzaki konopi, nie wpadli policjanci z CBŚP. Zatrzymali też 49-latka, podejrzanego o udział w narkotykowym gangu. 

Nielegalna uprawa znajdowała się w piwnicy domu jednorodzinnego. Praktycznie cała została przeznaczona na hodowlę. Zaopatrzono ją w specjalistyczny sprzęt służący do uprawy konopi, nawodnienie, oświetlenie, urządzenia służące do utrzymania odpowiedniej temperatury, a nawet wentylację. Dzięki niej nikt nie wyczuł charakterystycznej woni marihuany.

Plantację, która funkcjonowała ok. 1,5 roku, zlikwidowali dopiero policjanci z Zarządu w Radomiu Centralnego Biura Śledczego Policji. Znaleźli tam aż 442 krzaki konopi, które były gotowe do zbioru. Jak szacują śledczy, można z nich było uzyskać kilkanaście kilogramów marihuany.

W związku z tym zatrzymano 49-letniego mężczyznę, który w Warszawie usłyszał zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i wytwarzania znacznych ilości narkotyków. Sąd aresztował go na okres 3 miesięcy.

Okazuje się, że jest to kolejna osoba zatrzymana w ramach śledztwa dotyczącego zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się narkotykami.  Łącznie w tej sprawie jest już 45 podejrzanych. 

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin