Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 3 marca 2024

Pobił i zdarł koszulkę z nastolatka. Pseudokibic namierzony

Policja, fot. pixabay

To był dla tego nastolatka prawdziwy dramat. Kiedy razem z kolegami siedział na boisku sportowym w Jasionce, nie spodziewał się, co za chwilę mu się przydarzy. Nagle z dwóch samochodów wypadło kilku zamaskowanych mężczyzn, którzy zaatakowali chłopca i ukradli mu klubową koszulkę jednej z rzeszowskich drużyn.

Wszystko wydarzyło się pod koniec kwietnia na boisku w Jasionce. 14-latek spędzał tam czas z kumplami. Nagle podjechały z piskiem opon dwa samochody. Wysiadło z nich kilku zamaskowanych mężczyzn, weszli na boisko i zaatakowali nastolatka. Kiedy upadł, jeden z napastników zaczął go kopać. Ściągnął z niego koszulkę rzeszowskiej drużyny. Następnie wszyscy wsiedli do aut i odjechali.

Jeden z kolegów zaatakowanego nastolatka powiedział o wszystkim jego rodzicom, którzy przyjechali na stadion.

– Obrażenia jakich doznał 14-latek, nie zagrażały jego życiu. Pobicie i kradzież koszulki wartości 50 złotych, organom ścigania zgłosiła mama chłopca – informują rzeszowscy policjanci.

Policjanci na tropie pseudokibica

Funkcjonariusze  z wydziału do zwalczania przestępczości pseudokibiców rzeszowskiej komendy ustalili, kim mógł być zamaskowany mężczyzna. Zatrzymali 19-latka, mieszkańca powiatu rzeszowskiego. Jak się okazało sympatyk przeciwnej drużyny piłkarskiej.

Teraz sprawą zajmie się sąd. Akta sprawy są już Prokuraturze Rejonowej w Rzeszowie. Prokurator wszczął w sprawie śledztwo i przesłuchał podejrzewanego. Objął mężczyznę policyjnym dozorem połączonym z zakazem zbliżania się do pokrzywdzonego oraz z zakazem kontaktowania się z nim w jakikolwiek sposób. Za przestępstwo rozboju grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin