Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

sob. 25 maja 2024

Podkładał ogień na ogródkach działkowych. Policjanci schwytali 46-latka

Jedna ze spalonych altanek na ogródkach działkowych w Jaśle
Na działkach w Jaśle doszło do serii podpaleń. (Fot. archiwum policji)

Seria pożarów domków w ogródkach działkowych w Jaśle wstrząsnęła działkowcami. Policjanci od 17 października poszukiwali seryjnego podpalacza. I właśnie go wytopili.

Kryminalni od kliku tygodni rozwiązywali sprawę kilku podpaleń na ogródkach działkowych przy ul. Korczowej w Jaśle. Ustalili, że odpowiedzialnym za podpalenie domku letniskowego, altany ogrodowej, przyczepy kempingowej oraz budynku gospodarczego wraz z jego zawartością jest 46-letni mieszkaniec Jasła. Został zatrzymany i przedstawiono mu zarzuty.

– Mężczyzna częściowo przyznał się do zarzucanych mu czynów, a teraz jego los zostanie rozstrzygnięty przez sąd – informują jasielscy policjanci.

W trakcie prowadzonych śledztw funkcjonariusze ustalili, że straty w wyniku pożarów wyniosły ponad 90 tysięcy złotych.

46-latek będzie odpowiadał za swoje czyny przed sądem. Jeżeli zostanie uznany za winnego, grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin