Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 5 marca 2024

Pojechali na szkolną wycieczkę. Ukradli figurkę konia za… 100 tys. zł

Figurka konia warta 100 tysięcy złotych
Figurkę konia skradli dwaj uczniowie jednej ze szkół z terenu powiatu mieleckiego, którzy przyjechali z klasą do Kielc, by zwiedzić wystawę. (Fot. Policja świętokrzyska)

Klasowa wycieczka dla dwóch uczniów jednej ze szkół w powiecie mieleckim zakończyła się… zatrzymaniem w komendzie policji. Okazało się, że podczas zwiedzania wystawy ukradli oni aluminiową figurkę konia, której wartość wynosi 100 tys. zł.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w kieleckim ośrodku wystawienniczym, gdzie odbywały się wiosenne targi przemysłowe. Na jednym ze stoisk skradziona została figurka konia, która była częścią aluminiowej statuetki. Wykonała ją jedna z firm, która bierze udział w kieleckich targach.

Zgłaszający kradzież wycenił figurkę na ok. 100 tys. zł. Dlaczego aż tyle? Okazuje się, że była to jedyna taka statuetka w Polsce, a jej wykonanie zajęło trzy miesiące.

Policjanci z Kielc bardzo szybko ustalili, kto stoi za kradzieżą. Okazało się, że są to o dwaj uczniowie jednej ze szkół z terenu powiatu mieleckiego.

Chłopcy w wieku 16 i 18 lat przyjechali z klasą do Kielc, aby zwiedzić wystawę. W mieszkaniu starszego z nich mundurowi znaleźli skradzioną figurkę. 18-latek będzie odpowiadał za kradzież jak dorosły, grozi mu 5 lat więzienia. W przypadku 16-latka sprawa swój finał znajdzie w sądzie rodzinnym.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin