REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 18 czerwca 2024

Przywiązał psa do drzewa i porzucił. Właściciela szuka policja

Pies porzucony przez właściciela
Pies porzucony w pobliżu autostrady A4. (Fot. archiwum policji)

Policjanci z Łańcuta poszukują właściciela psa, który porzucił zwierzę niedaleko autostrady A4, w pobliżu Miejsca Obsługi Podróżnych Palikówka. Psiak, gdy go znaleziono, był przywiązany do drzewa, głodny i spragniony.

Wyczerpanego psa 9 lipca znaleźli policjanci, którzy pełnili służbę w rejonie autostrady A4. Usłyszeli skomlenie, poszli w jego kierunku. Zwierzę było przywiązane do jednego z drzew, niedaleko MOP Palikówka.

Pies dostał wodę i jedzenie. Zajął się nim weterynarz, który stwierdził, że zwierzę mogło zostać porzucone nawet kilka dni wcześniej. A ponieważ jest to jedna z form znęcania się nad zwierzętami, łańcuccy policjanci rozpoczęli dochodzenie. Szukają właściciela, któremu za to przestępstwo grozi do 3 lat więzienia.

Osoby, które mogą mieć informacje dotyczące właściciela porzuconego psa proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Łańcucie, pod numerem  telefonu – 47 822 33 38 lub dyżurnym łańcuckiej komendy tel. 47 822 33 10 – apoeluje rzecznik podkarpackiej policji.

Policjanci z Łańcuta szukają właściciela zwierzęcia. Grożą mu 3 lata więzienia. (Fot. archiwum policji)
Psiak porzucony przy autostradzie A4 na Podkarpaciu
Zwierzę zostało znalezione w drugim tygodniu lipca. (Fot. archiwum policji)

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin