REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

sob. 20 lipca 2024

Rzeszów będzie miał tańszy prąd. I to aż o 35 procent!

– Udało nam się w przetargu wywalczyć cenę za energię niższą aż o 35 procent od tej, którą musieliśmy płacić np. w ubiegłym roku – powiedział Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. – Będzie ona dostarczana m.in. do żłobków,, szkół i przedszkoli. (Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa)

Miejskie żłobki, szkoły, przedszkola i domy kultury w Rzeszowie będą miały dostarczaną energię w niższej cenie, niż w ubiegłym roku. I to aż o 35 procent. W tej sprawie z firmą z Wrocławia , która będzie zajmować się dystrybucją energii, umowę  podpisał Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Do przetargu na dostarczanie prądu do placówek podległych rzeszowskiemu samorządowi stanęły cztery firmy. Ich oferty wahały się od 24 mln 738 tys. zł do 38 mln 803 tys. zł. Po przeanalizowaniu ofert, wybrana została najniższa, którą złożyła spółka Energia Polska z Wrocławia.

– Ogromnie się cieszę z tej umowy z kilku powodów – mówi prezydent Rzeszowa. – Po pierwsze dzięki niej miasto będzie płaciło za energię sporo mniej, niż dotychczas. Po drugie firma, która zwyciężyła, będzie dostarczać nam zieloną energię, pozyskaną z OZE, czyli m.in. z elektrowni wiatrowych, instalacji fotowoltaicznych czy też biomasy. To dla nas ważna sprawa – dodał Konrad Fijołek.

Jest też trzeci powód. Spółka Energia Polska ma mocne związki z Rzeszowem. W stolicy Podkarpacia jest oddział tej firmy, a część ludzi ją tworzących pochodzi z tego miasta. Podpisana umowa obejmuje dostarczanie energii przez 24 miesiące. Korzystać z niej będą Urząd Miasta Rzeszowa i wszystkie podległe mu jednostki: szkoły, przedszkola, żłobki,  domy kultury, obiekty sportowe, Domy Pomocy Społecznej, Teatr Maska. Energia zasilać będzie także uliczne latarnie i sygnalizatory, ładować autobusy elektryczne.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin