Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 14 kwietnia 2024

Serce matki nagle przestało bić… Pomóż Dominice z Rogóżna znów zobaczyć dzieci

Dominika nie może nawet zobaczyć swoich dzieci… Przez 40 minutowe niedotlenienie straciła bowiem wzrok. (Fot. arch. portalu Siepomaga.pl)

Na portalu Siepomaga.pl trwa zbiórka pieniędzy na dalszą rehabilitację Dominiki Kluz z Rogóżna. Przed mamą 4 dzieci jeszcze daleka droga do pełnej sprawności, którą może zapewnić tylko intensywna rehabilitacja. A ta, bez pomocy ludzi o wielkich sercach nie będzie możliwa… Lenka, Emilka, Maja i Antoś nadal więc tęsknią za dawną mamą. Pomóż, by mogły ją odzyskać! 

Dziś Dominika nie może nawet  zobaczyć swoich dzieci… Przez 40 minutowe niedotlenienie straciła bowiem wzrok. Jest szansa, że go odzyska – lekarze twierdzą, że nerwy nie są uszkodzone!

Jednak to długa i kosztowna terapia. Bardzo się boimy, że Dominika i jej rodzina po prostu się poddadzą. Sami nie dadzą rady… –  Jako rodzina i przyjaciele z całego serca prosimy o pomoc, piszą na portalu.

Do dramatu doszło 19 grudnia 2019 roku, chwilę przed Świętami Bożego Narodzenia. Dzień zaczął się jak każdy inny. Dominika była młodą, energiczną mamą czwórki maluchów, kochającą żoną, zdrową, pomocną i uwielbiającą życie kobietą.

Nic nie zapowiadało, że w jednej chwili jej świat się zatrzyma… Do dzisiaj nieznana jest przyczyna nagłego zatrzymania akcji serca. Zatrzymało się na prawie 40 minut… W szpitalu, do którego trafiła lekarze  powiedzieli, że nie ma szans z tego wyjść.

Jeśli przeżyje, czeka ją wegetacja do końca jej dni… Nie chcieliśmy przyjąć tego do wiadomości. Wtedy udało się zebrać pieniądze na rehabilitację. Znaleźliśmy prywatny ośrodek rehabilitacyjny, który przyjął Dominikę.

Od 10 lutego 2020 roku trwa walka o jej powrót. Dziś Dominika znów się uśmiecha do swoich dzieci, rozumie, co się do niej mówi, logicznie odpowiada na zadawane pytania, potrafi się kontrolować i utrzymywać zamknięte usta przez długi czas i przełyka ślinę (wcześniej miała cały czas otwarte usta i nie radziła sobie z nadmiarem śliny).

Zaczyna kontrolować ruchy kończyn i potrafi wykonać ruchy pojedynczą kończyną. Powoli również psychika Dominiki wraca do zdrowia, bo napady lęku i ataki paniki, które towarzyszyły jej na początku, dziś zdarzają się bardzo sporadycznie.

To wszystko, co osiągnęła to jej wielki wysiłek, ale nie byłoby najmniejszych szans na to, gdyby nie ogromne zaangażowanie rzeszy ludzi, którzy bezinteresownie wpłacają środki na powrót Dominiki do zdrowia. Największe wyzwanie na ten moment stanowi wzrok i determinacja, by go odzyskać…

Walka wciąż trwa, wciąż potrzebne są środki na rehabilitację, która przynosi niesamowite efekty. Rodzina jest motorem napędowym Dominiki, to dla nich codziennie daje z siebie wszystko! Dajmy jej szansę na powrót do życia i do bycia szczęśliwą mamą. Prosimy…

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin