Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 1 marca 2024

Skonfiskowali zioło za prawie milion złotych

Policja i 11 kilogramów marihuany.
Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Przemyśla i policjanci musieli zważyć narkotyki. Trochę mieli z tym roboty… (Fot. Archiwum KAS)

W głowie już liczył zyski ze sprzedaży takiej ilości marihuany. Jednak mocno się przeliczył. 38-latek zorganizował przewóz aż 11 kilogramów zielonego narkotyku do Polski. W zarobieniu prawie 800 tysięcy złotych przeszkodziły jednak służby.

Nad tą sprawą policjanci pracowali od kwietnia. Wtedy zatrzymali 38-latka z woj. wielkopolskiego, który chciał, aby do Polski trafiło 11 kilogramów suszu marihuany, o czarnorynkowej wartości około 790 tysięcy złotych. Akcja udała się także dzięki funkcjonariuszom Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu.

Śledztwo w tej sprawie prowadzili policjanci z przemyskiej komendy pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Przemyślu.

– 38-latek usłyszał prokuratorskie zarzuty zorganizowania przewozu znacznych ilości środków odurzających w postaci suszu marihuany, w celu wprowadzenia ich do obrotu oraz usiłowania przewozu na teren Polski znacznych ilości narkotyków – informują policjanci.

Mężczyzna do wszystkiego się przyznał. Od kwietnia przebywa w areszcie. W lipcu Sąd Okręgowy w Przemyślu postanowił przedłużyć mu areszt tymczasowy. Tam będzie czekał na rozprawę.

Prokuratura przygotowała już akt oskarżenia wobec mężczyzny, który wpłynął do sądu. 38-latkowi grozi d 3 do 15 lat za kratkami.

Marihuany było tak dużo, że ledwo się mieściła w kartonowych pudłach. (Fot. Archiwum KAS)

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin