
W dniach 16-18 czerwca na stadionie sportowym Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie odbyły się 42. Mistrzostwa Polski w Sporcie Pożarniczym. W zawodach uczestniczyło 15 drużyn męskich oraz jedna kobieca. Co ważne reprezentacja z Podkarpacia czasem 23 minuty 31 sekundy poprawiła rekord Polski i zdobyła Mistrzostwo Polski w pożarniczym ćwiczeniu bojowym! Gratulujemy!
W skład zwycięskiej drużyny Podkarpacia w pożarniczym ćwiczeniu bojowym weszli: st. kpt. Dariusz Liput, mł. kpt. Damian Urbanek, st. asp. Marcin Walczyk, st. asp. Patryk Jakieła, st. ogn. Karol Śnieżek, st. ogn. Piotr Konik, st. str. Kacper Józefczyk. Wszyscy z Komendy Miejskiej PSP w Krośnie.
Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska licząca 26 sędziów pod przewodnictwem mł. kpt. Konrada Podpory.
Sport pożarniczy to pokaz sprawności
Rywalizowano w czterech konkurencjach: Wspinaniu przy użyciu drabiny hakowej na 3 piętro wspinalni, pożarniczym torze przeszkód – 100 m, sztafecie pożarniczej 4 × 100 m z przeszkodami, pożarniczym ćwiczeniu bojowym.
Sport pożarniczy to pokaz sprawności strażaka. Element wyszkolenia i przygotowania do wykonywania zawodowych zadań, często tych najtrudniejszych, które wymagają dużego wysiłku fizycznego, szybkości działania, refleksu, opanowania i działania w zespole.
Mistrzostwa Polski w Sporcie Pożarniczym są nie tylko najważniejszym sprawdzianem sprawności fizycznej startujących strażaków, ale także pokazem specyfiki służby. Zawody jak zawsze obfitowały w zaciętą rywalizację, ale rozgrywaną zgodnie z zasadami i duchem fair play.
Potwierdziły wysoki poziom wyszkolenia funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej oraz znaczenie sportu pożarniczego jako elementu doskonalenia zawodowego strażaków.





