REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 23 lipca 2024

Sukces rzeszowskich ratowników!

Wojciech Filip i Marek Lech (Fot. Arch WSPR w Rzeszowie)

Zakończyły się ogólnopolskie eliminacje do Mistrzostw Polski w Ratownictwie Medycznym, które odbędą się w dniach 18 -20 września 2024 roku w Sosnowcu. Do finału dostało się cztery zespoły z Podkarpacia, z czego aż trzy z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie.

Pierwszy raz w historii rzeszowskiego pogotowia aż 3 zespoły przebrnęły przez ciężkie, wymagające eliminacje i dostali się do ścisłego Finału.

4 x tak

I zawody odbyły się w 8-10 maja w Garwolinie. Z nich do finału awansowali pracownicy WSPR Rzeszów: Jerzy Kiszka i Kamil Gomółka.

Jerzy Kiszka i Kamil Gomółka. (Fot. Arch WSPR w Rzeszowie)

II eliminacje zorganizowane zostały w Lublinie, w dniach 22-24 maja. Z nich kwalifikacje uzyskali ratownicy: Lilianna Nowak oraz Szymon Berłowski.

Szymon Berłowski i Lilianna Nowak. Fot. Arch WSPR w Rzeszowie

III eliminacje odbyły się w dniach 12 -14 czerwca w Łodzi. Tam również rzeszowscy ratownicy medyczni: Wojciech Filip i Marek Lech awansowali do ogólnopolskich finałów.

W II eliminacjach w Lublinie, kwalifikacje uzyskali również ratownicy z bieszczadzkiego pogotowia. Tak więc w Finale Mistrzostw Polski województwo podkarpackie będzie reprezentowane przez 4 zespoły Ratownictwa Medycznego.

Warto przypomnieć, że w 2022 roku Ratownicy Rzeszowskiego Pogotowia: Jerzy Kiszka, Szymon Berłowski oraz Wojciech Filip zostali Mistrzami Polski zajmując I miejsce w Międzynarodowych Zimowych Mistrzostwach Polski w Bielsku Białej. Brawo. Nie zostaje nic innego tylko życzyć powodzenia oraz sukcesów w tej trudnej dyscyplinie jaką jest ratowanie ludzkiego życia.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin