REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 28 maja 2024

Szalony pościg ulicami Stalowej Woli

Fot. KWP Rzeszów

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, uciekał przed ścigającą go policją, po drodze uszkodził dwa radiowozy. Za co może „posiedzieć” nawet 5 lat.

Niedzielnego wieczora stalowowolscy policjanci otrzymali sygnał, że u. KEN jedzie audi A4. Pod prąd. Do akcji wkroczyli mundurowi z drogówki, próbowali kierowcę zatrzymać na skrzyżowaniu z ul. Handlową, ale ten na widok patrolu tylko przyspieszył.  Nawet nie zwolnił na sygnały świetlne i dźwiękowe ścigającego go radiowozu, pościg przetaczał się ulicami Stalowej Woli, wkrótce dołączyły do niego inne radiowozy. Nim kierowcę audi udało się zatrzymać na skrzyżowaniu ulic Energetyków z Wąską, zdążył po drodze uszkodzić dwa policyjne wozy.

Za kierownicą policjanci znaleźli 30-letniego mieszkańca pow. kolbuszowskiego. Z aktualnymi uprawnieniami do prowadzenia pojazdów mechanicznych i trzeźwego, ale jeszcze nie wiadomo, co wykażą testy na zawartość substancji odurzających. Zaskoczył mundurowych wyjaśnieniami, że chciał sprawdzić, czy poczuje się tak samo, jak ścigając się w grach komputerowych. Już tylko nie zatrzymując się na wezwanie patrolu drogówki i zmuszając go do pościgu naraził się na karę pozbawienia do lat 5. A to niejedyna jego przewina drogowa. Sąd może wobec 30-latka orzec także utratę praw do prowadzenia pojazdów nawet na 15 lat.   

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin