REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pon. 26 lutego 2024

Tysiąc paczek papierosów w autokarze. Kierowca zapłaci 20 tys. zł

Celnik przed stosem zarekwirowanych papierosów
Celnicy z Krościenka udaremnili próbę przemytu tysiąca paczek papierosów. (Fot. KAS)

Celnicy z Krościenka udaremnili przemyt tysiąca paczek papierosów. Nielegalny towar ukryty był w autokarze. Kierowca dostał mandat karny w wysokości 20 tys. złotych.

W środę 3 stycznia funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej, udaremnili próbę przemytu tysiąca paczek papierosów. Doszło do tego na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Krościenku, w powiecie bieszczadzkim.

Na skrytki z papierosami natrafiono podczas kontroli autokaru jadącego z Ukrainy do Niemiec. Celnicy do miejsc wypełnionych nielegalnym towarem dotarli dzięki temu, że sprawdzili pojazd przenośnym urządzeniem RTG.

– W skrytkach utworzonych w nadkolach oraz dodatkowej ściance znajdowało się tysiąc paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy – informuje podkom. Edyta Chabowska, rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

Rzeczniczka dodaje, że nielegalny towar zabezpieczono do dalszego postępowania. A kierowcę, 51-letniego obywatela Ukrainy, ukarano mandatem karnym w wysokości 20 tys. złotych.

Celnik wyciągający paczki nielegalnych papierosów ukrytych w autokarze
Na skrytki natrafiono podczas kontroli autokaru jadącego z Ukrainy do Niemiec. (Fot. KAS)
Celnik podczas prześwietlania autokaru
Celnicy sprawdzili pojazd przenośnym urządzeniem RTG. (Fot. KAS)

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin